Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skeppasz.pl/includes/menu.inc).

Co to jest dieta raw? O co w niej chodzi i czy dobrze jest stosować ją w swoim życiu?

Nasze artykuły

Dieta raw food to przede wszystkim produkty roślinne. To znaczy zalicza się do nich świeże owoce i warzywa, lecz i kiełki, orzechy albo nasiona. W taką dietę jednak mogą też wejść owoce morza, jajka oraz mięso. Wszystko zależy od przekonań, a każda osoba powinna sama dobrać sobie własną dietę.

stragan z warzywami
Author: Kristina D.C. Hoeppner
Source: http://www.flickr.com
Fani diety na surowo mają własne argumenty przeciw żywności, jaka jest poddana termicznej obróbce. W tego typu żywności niszczone są enzymy naturalne, jakie normalnie znajdują się w żywności, a to przyśpiesza proces starzenia jak również sprawia przyrost masy ciała. Podczas smażenia, pieczenia lub gotowania wytwarzany jest również akrylamid, związek toksyczny oraz szkodliwy, natomiast znajdujące się w pożywieniu witaminy oraz wszystkie dobre związki ulegają niszczeniu - odwiedź.

Tego typu dieta jest wciąż bardziej popularna, także w Polsce. Coraz większa ilość ludzi stara się wprowadzić ją do swojego sposobu żywienia, dlatego dieta raw w Polsce ma z dnia na dzień więcej zwolenników. Twierdzi się, iż niewskazane jest natychmiastowe przechodzenie na dietę raw food, gdyż nie można przewidzieć, w jaki sposób zachowa się na to organizm.

Czy obecnie szukasz czegoś ciekawego na ten wątek? Jeśli tak, to zgłąb dane dotyczące do firmy i przejrzyj ofertę separator gnojowicy.

Taki organizm jest tak właściwie przyzwyczajony do jedzenia przetworzonych produktów, dlatego tego typu dieta może być dla niego niezłym szokiem. Najkorzystniej w związku z tym systematycznie rezygnować ze przyjmowanego do tej pory pokarmu, na to miejsce powoli zaś wprowadzać wciąż większą ilość surowych warzyw jak i owoców. Możemy również zdecydować się na odmianę łagodniejszą, to znaczy przykładowo w 20% pozostać przy tej klasycznej, ale zdrowej diecie- .owoce i warzywa - zdrowo
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Szczególnie, jeżeli chcielibyśmy wprowadzić taką dietę naszym dzieciom taka decyzja musi zostać dobrze przemyślana, na pewno nie ma sensu w takiej sytuacji stosować jej w 100%. Trzeba wiedzieć, iż raw food to trochę więcej niż tylko owoce oraz warzywa. Musimy posiadać trochę wiedzy, chęci oraz samozaparcia. Jeśli chcemy czuć się dobrze, powinniśmy mądrze postępować, aby z wyczuciem zapewniać swojemu organizmowi to, czego naprawdę mu potrzeba. Dzięki temu będziemy mieć energię do działania i sprawnego funkcjonowania. W Polsce można z powodzeniem stosować taką dietę, tym bardziej, iż polska zdrowa żywność bio - (żywność ekologiczna) jest faktycznie wysokiej jakości.