Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skeppasz.pl/includes/menu.inc).

Magiczne oddziaływanie miodu

Nasze artykuły

miód
Miód to niesamowity smakołyk. Znany jest człowiekowi od tysięcy lat, a mimo to nieustannie potrafi zadziwiać swoimi cudownymi właściwościami zdrowotnymi. Od pewnego czasu w naszym kraju pojawiają się informację na temat nowego działu medycyny alternatywnej, opartej właśnie na tym słodkim przysmaku.

Aby odnaleźć podobne informacje na prezentowane zagadnienie spójrz na link (https://apteka.sloneczna24.pl/traumon-zel-50-g.html), a przeczytasz tam niezwykle ciekawe dane, które zapadną Ci w pamięć.

Apiterapia, gdyż tak precyzyjniej zwie się uzdrawianie miodem, notuje dużą popularność w Polsce.


Apiterapia stricte opiera się na bezpośrednim leczeniu miodem. Chorującym na schorzenia krwionośne, oddechowe, trawienne i wydalnicze rekomenduje się spożywanie miodu w sporych dawkach każdego dnia. Pacjentom, chorującym na dolegliwości skóry i hemoroidy, rekomenduje się regularne okłady z tego przysmaku.

Istnieją także inne typy apiterapii. Jeden z typów tej medycyny alternatywnej opiera się na używaniu propolisu, czyli produktu ubocznego przy wytwarzaniu miodu. Według fachowców z tej dziedziny kit pszczeli wykazuje lecznicze właściwości dla cierpiących na czyraki, odleżyny oraz dolegliwości gardłowe.Apiterapia to również używanie pyłku kwiatowego, czyli rzeczy, z której dobre pszczoły wytwarzają miód. Ta substancja ma silne właściwości lecznicze w przypadku wszelkich schorzeń układu pokarmowego.

W apiterapii używa się często zaskakujących substancji. Przykładowo mleczko pszczele, czyli naturalna wydzielina pszczół. Suplementy, które mają w sobie mleczko pszczele, używane są przy wielu typach chorób, między innymi przy dolegliwości podeszłego wieku.

Apiterapia to nie wyłącznie miód – w ten frapującej dziedzinie medycyny niekonwencjonalnej przydatność ma także…jad pszczół. Według pewnych specjalistów jad tych insektów wykazuje mocne właściwości lecznicze w dolegliwościach reumatycznych oraz przy ulepszeniu procesu gojenia się ran.

Nie warto już raczej dalej nikogo przekonywać, że miód jest cudownym wytworem, który powinien być w menu każdej osoby, która chce zachować formę przez wiele lat.


Author: M.G.P.