Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skeppasz.pl/includes/menu.inc).

Jak dobrze radzić sobie z kretami?

Nasze artykuły

Krety na działce czy w ogrodzie zdołają być naprawdę wysokim problemem. Te nieduże zwierzątka potrafią wprost zdemolować cały ogród, nad jakim zapewne z trudem pracowaliśmy i nadal pracujemy. Jednakże krety są dziś pod obroną, wobec tego zabijanie tych drapieżników jest nielegalne. Bezsprzecznie nie winniśmy więc tego robić. W jaki sposób więc poradzić sobie z kretami? Najbardziej popularnym i skutecznym sposobem na te szkodniki jest siatka na krety.

zadbany ogród
Author: Robber Esq
Source: http://www.flickr.com
To zachwycające zabezpieczenie różnorodnych terenów zielonych. Jest ono sporo bardziej efektywne od specyfików odstraszających, do jakich krety niesłychanie szybko się przyzwyczajają. Siatkę na krety dzisiaj stosuje się pod nawierzchnią trawnika, jest ona na tyle solidna i trwała, że może wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat! Również przy zakładaniu trawnika można rozwinąć na nim siatkę na krety, która jest lekko cieńsza od tej rozkładanej pod trawnikami (więcej szczegółów na temat siatek). Taka siatka będzie definitywnie niewidoczna, wobec tego niewątpliwie nie będzie szpecić ładnego designu naszego trawnika.

Bardzo ekscytuje Cię podnoszona w tym tekście tematyka? Jeżeli tak, to dodatkowo kliknij ten odnośnik oraz zdobądź użyteczne info (http://www.dobromir.eu/nawozy/granulowane-wapno-tlenkowe-progresywne/).

Dzięki siatkom na krety, drapieżniki te nie mogą przewiercić się przez podłoże, dlatego pójdą w inne, dogodniejsze dla siebie miejsce. Kretom nie dzieje się przy tym żadna szkoda, a my nie musimy martwić się o nasz ogród zielonaprzestrzen.pl lub trawnik.kret
Source: pixabay.com
Wprawdzie założenie siatki na krety jest dosyć czasochłonne i nieco kłopotliwe, niemniej jednak charakteryzuje się naprawdę wielką skutecznością.To odpowiedni sposób, żeby pozbyć się problemów z kretami na długie lata, do tego zakup siatki na krety również nie jest kosztowne. Na rynku odszukamy w dzisiejszych czasach rozliczne rodzaje siatek na krety, w związku z tym naturalnie znajdziemy taką, która będzie dla nas odpowiednia. Pamiętajmy jednak o tym, by nie kupować siatek budowlanych czy też dzianych, co więcej oczko w siatce nie winno być mniejsze niż 15mm. W przeciwnym przypadku mogłoby to uniemożliwiać rozkwit roślin i systemów korzeniowych. Więcej na .