Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skeppasz.pl/includes/menu.inc).

Stawiamy ogród

Nasze artykuły

Lubisz spędzać każdą wolną chwilę w otoczeniu roślin? A może chcesz podziwiać stale interesującą przyrodę za panoramicznym oknem? Spoglądać w wygodnym fotelu, przy filiżance pachnącej kawy na zasypane śniegiem drzewa...


piękny ogródek
Author: Nick
Source: http://www.flickr.com
Takie pragnienia pozwoli nam ziścić ogród zimowy, który coraz częściej bywa ozdobą zarówno nowo budowanych domów jak i tych remontowanych. Bycie właścicielem ogrodu zimowego to przede wszystkim wielka frajda dla domowników i ich gości. Zależenie od wymagań, możemy wewnątrz zaaranżować oranżerię lub zorganizować w ciekawy salon.
Przeznaczenie ogrodu zimowego zazwyczaj zależy od jego wielkości, nie warto mimo wszystko budować ”pokoi” mniejszych niż 10 m² – na meble trzeba wygospodarować powierzchnię 4-6 m², zależnie od wielkości mebli.

Posiadanie ogrodu zimowego który pełni funkcję salonu czy jadalni daje duże możliwości aranżacji. Pasują tu zarówno lekkie meble ogrodowe, jak też szykowne skórzane sofy. Podłoga może być z terakoty czy cegły, ale także z wielu gatunków drewna, które nadaje wnętrzu ciepły charakter. Zamiast typowych dla ogrodów zimowych żaluzji okna mogą osłaniać zasłony. Należy dobrze dobrać barwy otoczenia. Jasne kolory powiększają wizualnie ogrody (www.groszyk.com.pl/) zimowe i letnią porą dają przyjemne wrażenie chłodu. Ciemne – łatwiej ”łapią” temperaturę i utrzymują ciepło, co zimą jest istotne.

Jednak zanim zdecydujemy, jak zaaranżować ogród tuja cena zimowy, należy zdać sobie sprawę z tego, iż utrzymanie go w należytym stanie wymaga niemało regularnej pracy. Więc nie zapominajmy, że na posiadanie oranżerii powinny się zdecydować osoby, które naprawdę lubią rośliny i mogą im poświęcić czas (ogrody zimowe - więcej informacji).


Przybliżenie kosztu wybudowania ogrodu zimowego jest trudne. Ponieważ firmy wykonują ogrody na indywidualne zamówienie. Liczy si powierzchnia i kubatura zabudowy, materiał, z jakiego wykonana jest konstrukcja, kształt ogrodu czy dachu. Najbezpieczniej zwróćmy się o pomoc do polecanej firmy, a otrzymamy odpowiedź na nurtujące nas pytania.