Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skeppasz.pl/includes/menu.inc).

Jak założyć własną działalność? Pozyskiwanie pomocy finansowej

Nasze artykuły

Założenie własnej firmy uważa się za najlepiej opłacalne, zaraz po pracy etatowej. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zapoczątkowanie własnego przedsiębiorstwa. Dzięki temu mogą wykonywać dokładnie to, co umieją najlepiej. Podstawowym pytaniem dla każdego młodego przedsiębiorcy jest: "Co tak naprawdę chcesz robić i jaki masz zamysł?". Decyzja o założeniu swojej działalności powinna być bowiem skrupulatnie przemyślana.


Młode przedsiębiorstwa przez dwa lata płacą mniejsze składki ZUS. To duże ułatwienie dla początkujących. W dodatku jeśli obroty w ciągu roku są niższe niż 150 tysięcy, a przedsiębiorca jest zarejestrowany jako podatnik korzystający ze zwolnienia, może wystawiania faktur bez VAT.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Wejdź zatem do następnego artykułu i czytaj dobry adwokat tarnowskie góry dużo o interesujących Cię kwestiach.

Powinno się także wiedzieć, że założenie firmy generuje dopłaty unijne oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Jak pozyskać dotacje unijne? Po pierwsze trzeba sprawdzić, która z nich nas interesuje, gdyż w niektórych programach wymagany jest brak rejestracji. Ważne jest również upewnienie się jakie sektory nie mogę starać się o dotację. Następnie potrzebna jest znajomość dokładnej daty, do której można złożyć wniosku. Zazwyczaj dofinansowanie nie jest ważne cały rok. Po doborze dotacji powinno się skrupulatnie pracować nad biznes planem.
Bank Uni Europejskiej
Author: Yukiko Matsuoka
Source: http://www.flickr.com
Musi on być dokładnie wykonany, gdyż pozyskiwanie dotacje jest zależne przede wszystkim od niego. Po złożeniu projektu oczekuje się decyzji. Jeśli jest ona pozytywna następuje podpisanie umowy. Kolejnym zadaniem jest zrealizowanie projektu, która obejmuje np. zakup niezbędnego sprzętu. Końcowym etapem jest rozliczanie się z projektu. Po dostaniu dotacji i zrealizowaniu jej postanowień, ma miejsce intensywna promocja. Akcje promocyjne są niezwykle ważne. Rzecz jasna tradycyjne media to drobi kanał reklamowy, dlatego też dobrze jest inwestować w reklamę internetową. Kiedy dotrzemy do klienta, trzeba nie zapominać, że to dokładnie on jest napędem każdej firmy. Należy zbudować zaufanie, które na pewno sprawi, że użytkownik do nas wróci.


Założenie własnej działalności to ogromna odpowiedzialność.

Fascynuje Cię omawiany materiał? Jeśli tak, to bez ociągania kliknij tu - ta oryginalna publikacja (http://www.olejnik.pl/przenosniki-stacjonarne-grawitacyjne/) proponuje pokrewną problematykę.

Bardzo potrzebna jest duża samodyscyplina. Sami jesteśmy szefami dla siebie i musimy o tym stale pamiętać. Żadna inna osoba nie będzie nas popychać do działania. Trzeba opracować własny system motywacji. Równie jest prawidłowa organizacja. Rzecz jasna w w każdej chwili możemy pojechać na urlop, jednak należy pamiętać, że wszystkie wolne dni oznaczają zerowe zarobki. Jeżeli posiadamy dużą motywację i ambicję, a to, co robimy jest naszą pasją i doskonale się na tym znamy, mamy szansę na duży sukces. Warto korzystać z takiej okazji.
Tags: