Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skeppasz.pl/includes/menu.inc).

Współczesne biuro nie może obejść się bez specjalistycznego oprogramowania, a aplikacje są nazywane anglojęzycznymi terminami

Nasze artykuły

Odpowiednie oprogramowanie w firmie bywa równie potrzebne, jak dobrze wykształcona kadra pracowników. A gdyby teraz wróciła era maszyn do pisania, to niejedna sekretarka załamałaby ręce.
Aparatura
Author: U.S. Army RDECOM
Source: http://www.flickr.com
Jednak takie zwyczajne oprogramowanie wykorzystywane w celach zarobkowych, to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Takie aplikacje są również dostępne dla użytkowników domowych, czyli praktycznie dla każdego. Jeśli tak trudno wyobrazić sobie biurowe życie bez notebooków, to co dopiero mogą powiedzieć przedsiębiorstwa, które potrzebują specjalistycznego oprogramowania do prowadzenia działalności gospodarczej.

Jeżeli problematyka, która jest analizowana w tym artykule jest warta Twej uwagi, to poza tym zobacz link w serwisie.

Każdy, kto choć trochę interesuje się informatyką szybko spostrzeże, że w tej branży króluje anglojęzyczna terminologia. Dla większości przeciętnych obywateli mało jasne będą wyrażenia takie jak przykładowo mechanical engineering (inżynieria mechaniczna) bądź custom software development. Są to jednak terminy, którymi żywo będą zainteresowani wcale nie amerykańscy przedsiębiorcy, ale także Polacy. Przypatrzmy się z bliska rzeczonym zwrotom, żeby dowiedzieć się, dlaczego będą w najbliższej przyszłości cieszyć się coraz większą popularnością.Wykład
Author: Wikilogia
Source: http://www.flickr.com
Terminy anglojęzyczne łączą się nierzadko z naukami ścisłymi. Uczelnie kształcące przyszłych inżynierów wykorzystują taką terminologię, bo jest ona rozpoznawalna na całym świecie i w konkretnym środowisku naukowym. A dodatkowo strony internetowe są tak pomyślane, żeby były dostępne w paru wersjach językowych, bo przecież czytają je osoby różnych narodowości, a póki co język angielski pozostaje tym najbardziej uniwersalnym językiem. Wymieniony już tutaj termin mechanical engineering odnosi się także do dyscyplin naukowych kojarzonych z szeroko rozumianą techniką, a ściślej z mechaniką.

Zainteresował Cię tekst?! Mamy dla ciebie ważne porady, więc kliknij kluczowy link na ten temat.

Produkowane dzisiaj urządzenia, często sterowane przy użyciu komputera, muszą zostać zaprojektowane przez osoby, które są ekspertami w dziedzinie dyscyplin inżynieryjnych.

Drugi wymieniony tutaj termin, czyli custom software development, odnosić się będzie do aplikacji komputerowych tworzonych na potrzeby konsumentów. Dzisiejszy rozwój techniki, ale i wymagania, które stawiają konkretne firmy, sprawiają, że masowo używane programy okazują się już niewystarczające. Bazy danych tworzone w MS Access będą w zupełności wystarczające dla osiedlowej wypożyczalni płyt. Jednak przychodnie zdrowia lub biblioteki wojewódzkie potrzebują bardziej zaawansowanych rozwiązań, ze względu chociażby na większą liczbę petentów. Dyrektorzy takich placówek w drodze konkursu wyłonią firmę informatyczną, która zaprojektuje najlepszą dla nich aplikację.