Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skeppasz.pl/includes/menu.inc).

Firmy wydają setki tysięcy euro na prace badawcze, i oczywiście chcą otrzymać zwrot tych inwestycji

Nasze artykuły

Wiedza od bardzo dawna dawała przewagę nad resztą, pozwalała na zdobycie środków finansowych czy nawet dzięki niej wygrywało się wojny. Nie inaczej jest dzisiaj, z tym że ciężar pozyskiwania wiadomości przeniósł się na technologie przemysłowe. A będzie o co walczyć, bo za nowymi innowacjami idą bardzo duże sumy.

Dziś bez ogromnych nakładów finansowych ciężko już o doniosłe odkrycia, trudno się więc dziwić że wszyscy chronią je przed resztą świata na wszystkie możliwe sposoby. Popularne są patenty, nie pozwalające konkurentom na używanie danych wynalazków przez określony okres czasu. Wykorzystując patenty można swoje pomysły ochraniać i na nich zarabiać, chociaż i tak nie ma pewności, że ktoś ich lekko nie zmieni i nie wykorzysta bez zgodny właścicieli.

Zaintrygowały Cię te informacje? Bardzo nas to raduje i od razu zachęcamy Cię do wpisu autora (http://www.minemaster.eu/pl/wiertnice/face-master-2-3) po nową dawkę detali.

Poza tym w czasie eksperymentów należy bardzo się starać, żeby nic nie wydostało się na zewnątrz, bo szpiegostwo przemysłowe jest coraz powszechniej używane przez wiele firm.
praca nad reklamą
Author: Nicholas Wang
Source: http://www.flickr.com
Ale walka o zyski i pieniądze przy robieniu interesów będzie także obejmować sposób w jaki prowadzi się biznes. Nieuczciwe praktyki rynkowe (zobacz) są od wielu lat wykorzystywane w niejednej branży, tam gdzie mogą się pojawić duże pieniądze u niejednej osoby skrupuły się kończą i liczyć się będą tylko zyski.

Zainteresował Cię ten wpis? Masz ochotę pozostawić swoje komentarze na temat (http://laoliva.pl/oliwa-do-smazenia)? Będzie to dla nas niezwykle miłe przeżycie.

Podrabianie wyrobów, próby podszywania pod znane znaki firmowe albo podbieranie odbiorców to tylko niektóre z wykroczeń, o których się słyszy przy takich okazjach. Ale czyny nieuczciwej konkurencja to także używanie utrudnianie dostępu do konsumentów i użytkowanie technologii bez wyrażenia zgody, co coraz częściej kończy się w sądzie.

Jednak pokusa zysków jest tak duża, że spora część ludzi nie ma żadnego oporu przed takimi praktykami, żeby tylko zarobić. Jak się jednak okazuje, te problemy dotyczą również normalnych ludzi, jacy często mogą łamać autorskie prawa osobiste (źródło), czasami nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Odtwarzanie seriali i filmów czy używanie mp3 ściągniętych z sieci to także łamanie takich praw, co jednak do większości osób nadal nie dociera.