Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skeppasz.pl/includes/menu.inc).

Diagnostyka wibracyjna a także drganiowa - czyli, jak zadbać o swoje urządzenia, by działały jak najbardziej długo

Nasze artykuły

Co to dokładnie bywa diagnostyka? A w szczególności wibracyjna oraz drganiowa? Czy istnieje między nimi jakaś różnica? W jaki sposób można serwISOwać urządzenia (dokładnie z działu przemysłu), które to są poddawane takiego rodzaju diagnostyce? Na jakich zasadach ogólnikowo może polegać diagnostyka przemysłowa? To wszyściutko oraz jeszcze więcej bez problemu odnajdziesz w środku naszego nowiutkiego artykułu!


Słowo "diagnostyka" bardzo często kojarzy się naszym osobom z diagnozowaniem nas przez jakiegoś typu lekarza.


Billboard na drodze
Author: Robert Ashworth
Source: http://www.flickr.com


system


Podobnie ima się sprawa w tym przypadku, jednakże chodzi o postawienie diagnozy jakiemuś urządzeniu.

Zaciekawiły Cię prezentowane kwestie? Jeśli tak, to sprawdź dodatkowo, co ma w tym temacie ta polecana strona (www.inoffice.pl/biuro-wirtualne/). Odnajdziesz tam zbliżone materiały.

Zaczniemy od pojęcia: diagnostyka wibracyjna, której zadankiem bywa na podstawie pomiaru drgań maszyny, pozyskać informacje po których analizie dowiemy się, jaki jest stan techniczny danego urządzenia oraz jaka jest jakość jego wykonania - na jego stronie. Tego typu diagnostyka pozwala znaleźć uszkodzone fragmenty wewnątrz urządzenia. serwisowanie przemysłowy polega na całodobowej opiece nad takim urządzeniem - utrzymaniem zdolności do produkowania, czy też instalacji przemysłowych. Diagnostyka, monitorowanie, a także usuwanie stanów awaryjnych i przed-awaryjnych maszyn, to jago najważniejsze elementy.


Tak samo jak w przypadku diagnostyki wibracyjnej, tak również diagnostyka drganiowa może polegać na identycznie tym samiutkim co zostało wspomniane powyżej z tą różnicą, iż wspomniana diagnostyka odnosi się do łożysk różnych urządzeń, gdzie potrzebne są okresowe lub ciągłe mierzenie szerokopasmowe poziomów drgań.

Jeżeli fascynuje Cię opisywane zagadnienie, nowa wiadomość (https://goldwasser.pl/zlota-wodka/) omawia drobiazgowo intrygujące problemy, które będą niesamowicie wciągające.

Zmierza się w takim wypadku częstotliwości zaczynając od 0,5, 2 albo dziesięciu Hz do 10 kHz.