Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skeppasz.pl/includes/menu.inc).

Rozliczanie PIT online – najistotniejsze informacje

Nasze artykuły

Jedną z niebywale komfortowych metod na złożenie zeznania podatkowego jest wypełnienie PIT-u przez Internet. Przy skorzystaniu ze stworzonych specjalnie do tego celu programów, wszystko będzie zdecydowanie prostsze. W jaki sposób zatem rozliczyć się wykorzystując do Internet?

pora na rozliczenie PIT
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Nade wszystko musimy wyszukać właściwy portal podatkowy, z jakiego pobierzemy potrzebny program. Takich portali jest naprawdę dużo, więc nie będziemy mieć kłopotu ze znalezieniem odpowiedniego. Najlepiej jest wybierać programy ze sprawdzonych stron, by posiadać dostęp do wszystkich ich możliwości. Po ściągnięciu bierzemy się za jego zainstalowanie, co przebiega szybko. Operacja nie jest zawiła - wystarczy kierować się podanymi zaleceniami, zaakceptować licencję i wybrać miejsce na dysku, w jakim ma się znajdować. Program ma uruchomić się automatycznie, jeżeli nie – klikamy we właściwą ikonę. W jaki sposób się nim posługiwać? W pierwszym etapie na ogół zaznaczamy czy rozliczamy się samemu, czy z małżonkiem.

Musimy także zaznaczyć, jeśli samotnie wychowujemy dziecko, potem z kolei przechodzimy do uzupełniania danych osobowych. Podajemy imię i nazwisko, swój numer PESEL, datę urodzin, a także nazwę urzędu oraz adres, w jakim znajduje się jego siedziba. Programy sugerują zawartość, wystarczy wpisać początek słowa, np. część miejscowości. W dalszej kolejności należy wpisać swoje dochody oraz zaznaczyć możliwe ulgi. W programie można również podać na konto jakiej fundacji chcemy przesłać 1 % swojego podatku. Nie zapominajmy o tym, gdyż w prosty sposób można wesprzeć osoby, jakie tego potrzebują. Program samodzielnie dokonuje wszelkich wymaganych wyliczeń, dlatego nie powinniśmy się martwić o robienie błędów. Co ważne, uzupełnioną deklarację można wysłać od razu do Urzędu Skarbowego bądź wydrukować dokument. Niniejsze programy są naprawdę proste oraz niebywale wygodne.

Rozliczanie PIT 2014 online to znakomita metoda, by szybko wysłać rozlic https://www.pitax.pl/pity/o - . Nie tylko unikniemy kolejek, lecz również wszystko zrobimy z fotela w swoim domu. Nie będziemy musieli jechać do Urzędu, tracąc czas na korki i niepożądany stres. Dobrze jest skorzystać z opisanej możliwości, a z pewnością posłużymy się tym sposobem w każdym kolejnym roku i jeszcze nieraz docenimy powyższe zalety.