ZUS

Nasze artykuły

Jak założyć własną działalność? Pozyskiwanie pomocy finansowej

flaga Unii Europejskiej
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Założenie własnej działalności uważa się za najbardziej opłacalne, zaraz po pracy na etat. Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na zapoczątkowanie własnego przedsiębiorstwa. Dzięki temu mogą robić dokładnie to, co umieją najlepiej. Podstawowym pytaniem dla każdego początkującego przedsiębiorcy jest: "Co tak naprawdę chcesz robić i jaki masz pomysł?". Decyzja o założeniu własnej działalności musi być bowiem skrupulatnie przemyślana.
Tags: 

ZUS w działalności gospodarczej

Masa pieniędzy
Author: epSos .de
Source: http://www.flickr.com
Właściwie każdy orientuje się, co to jest działalność gospodarcza. Jest to każda zarobkowa działalność – bez względu na jej rodzaj – może być to działalność wytwórcza, usługowa, budowlana, jak również handlowa. Jej najważniejszym wyznacznikiem jest ciągłość, a więc obowiązek prowadzenia jej w sposób ciągły. Do tego właściciel ma uzyskiwać dochody większe aniżeli pojawiające się koszta. Jak w takim razie rozpocząć działalność?

Jakie korzyści daje nam założenie konta bankowego – najważniejsze informacje, dla nowo powstających przedsiębiorstw i klientów indywidualnych

konto w banku
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
W momencie zakładania firmy, należy zdać sobie sprawę z konkretnych etapów, które będziemy musieli przejść zanim ostatecznie będziemy mogli ruszyć ze swoją nową działalnością. Należy do nich rzecz jasna rejestracja w odpowiednich urzędach takich jak UM, ZUS czy US. Ale jednym z warunków jest również posiadanie konta w banku. Dlaczego jest to niezbędne?

O czym każdy przedsiębiorca pamiętać powinien. Parę ważnych spraw, jakie musimy znać

obliczenia finansowe
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Typowy przedsiębiorca to człowiek, który jest zmuszony stale nad czymś myśleć. Zdobywanie klientów, nowe rynki to jedynie część jego kompetencji, równie silnie liczą się inne zagadnienia, stricte urzędowe, o których powinniśmy pamiętać. Najczęściej za kwestie urzędowe, księgowe odpowiada ktoś wyznaczony w firmie, niemniej to jaką osobę zatrudnimy także będzie miało wpływ na ostateczny sukces. Z tego także względu nawet jeśli szef ma odpowiednich ludzi od tych zagadnień, to sam musi orientować się w najbardziej istotnych kwestiach.
Tags: