ZUS

Nasze artykuły

Jak założyć własną działalność? Pozyskiwanie pomocy finansowej

flaga Unii Europejskiej
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Założenie własnej działalności uważa się za najbardziej opłacalne, zaraz po pracy etatowej. Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na poprowadzenie własnego przedsiębiorstwa. Dzięki temu mogą wykonywać dokładnie to, co umieją najszerzej. Pierwszym pytaniem dla każdego początkującego przedsiębiorcy jest: "Co tak naprawdę chcesz robić i jaki masz pomysł?". Decyzja o rozpoczęciu własnej działalności powinna być bowiem skrupulatnie przemyślana.
Tags: 

O czym każdy przedsiębiorca pamiętać powinien. Parę ważnych spraw, jakie musimy znać

obliczenia finansowe
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Standardowy przedsiębiorca to człowiek, który jest zmuszony ciągle nad czymś się zastanawiać. Pozyskiwanie klientów, nowe rynki to tylko część jego kompetencji, równie silnie ważne są inne zagadnienia, typowo urzędowe, o jakich należy pamiętać. Najczęściej za sprawy urzędowe, księgowe odpowiada ktoś oddelegowany w firmie, mimo wszystko to jakiej osobie zaufamy także ma wpływ na ostateczny sukces. Z tego także względu nawet jeśli szef ma właściwych ludzi od tych spraw, to sam powinien orientować się w najważniejszych kwestiach.
Tags: 

Jakie korzyści daje nam założenie konta bankowego – najważniejsze informacje, dla nowo powstających przedsiębiorstw i klientów indywidualnych

konto w banku
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
W momencie zakładania firmy, należy zdać sobie sprawę z niezbędnych etapów, które będziemy musieli przejść zanim finalnie będzie można ruszyć ze swoją nową działalnością. Należy do nich oczywiście rejestracja w odpowiednich urzędach typu UM, ZUS czy US. Ale jednym z warunków jest również posiadanie konta w banku. Dlaczego jest to konieczne?

ZUS w działalności gospodarczej

Masa pieniędzy
Author: epSos .de
Source: http://www.flickr.com
W zasadzie każdy orientuje się, co to jest działalność gospodarcza. Jest to każda zarobkowa działalność – bez względu na jej rodzaj – może być to firma wytwórcza, usługowa, budowlana, a także handlowa. Jej kluczowym wyznacznikiem jest ciągłość, a więc obowiązek prowadzenia jej w sposób ustawiczny. Ponadto właściciel ma zdobywać dochody większe aniżeli pojawiające się wydatki. W jaki sposób w związku z tym rozpocząć działalność?