zagrożenie

Nasze artykuły

Negatywne nawyki i ich oddziaływanie na środowisko

śmieciarka
W naszym kraju ostatnio zmodyfikowano prawa, którymi rządzą się usługi komunalne. To mądre rozwiązanie, mimo tego, iż na starcie realizacji nowych praw dominował straszny chaos. Wielu mieszkańców nie miało dostępu do odpowiednich kontenerów na odpadki, na ulicach zalegały stosy niezutylizowanych śmieci. W ostatnim czasie należy stwierdzić, że kwestia została unormowana. W okolicy domów stanęły właściwe kontenery, a mieszkańcy otrzymali obowiązujące instrukcje od przedsiębiorstw komunalnych. Trzymajmy kciuki za to, by mieszkańcy Polski wreszcie zobaczyli, jak bardzo istotne jest dbanie o planetę poprzez odpowiednie utylizowanie śmieci.

Certyfikaty bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony przyrody

grunty rolne - slider
Author: DeaPeaJay
Source: flickr.com/photos/deapeajay/
Jednym z terminów z którym można się niejednokrotnie spotkać w ostatnim czasie, jest certyfikacja. Wiąże się ono bezpośrednio z przyznawaniem certyfikatów produktom przez określone organizacje. Powszechnie znane akronimy instytucji to ISO, GMP oraz TCO. Nadanie określonemu towarowi certyfikatu jest gwarancją jego nieszkodliwości oraz spełniania przez niego określonych wymogów.

Jakim sposobem najlepiej segregować śmieci?

Od kilku lat sporo mówi się o tym, że segregacja śmieci jest niezwykle pożyteczna i musi zostać wprowadzona na szeroką skalę. Bez wątpienia jest to proces pożyteczny, choć może czasami wywoływać utrudnienia. Parę lat temu często spotykane były pojemniki na plastik, do których należało wrzucać butelki z plastiku. Zdarzało się jednak czasami, że widywano jak kontener ten opróżniany był do tego samego kontenera co inne. W takich sytuacjach segregacja jest bezcelowa.

Parę wskazówek odnośnie wywozu, selekcji i utylizacji odpadów

kontenery na śmieci na posesji
Author: DaveBleasdale
Source: http://www.flickr.com
W każdym gospodarstwie domowym codziennie produkuje się bardzo dużo rozmaitych odpadów. Można to zaobserwować na podstawie częstotliwości wynoszenia worków ze śmieciami z domu. Widoczne jest, że w większości gospodarstw w ostatnich latach śmieci tych wytwarza się coraz więcej. Bierze się to w dużej mierze z tendencji do sprzedawania wielu towarów w niepotrzebnych plastikowych opakowań.