sprzęt

Nasze artykuły

Jak można scharakteryzować wózki widłowe? W jaki sposób są zbudowane, jak zabezpieczony w nich jest kierowca wózka?

wózek widłowy
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com
Wózki widłowe są niezwykle powszechne, najbardziej znane pod paroma określeniami, jak wózki jezdniowe czy wózki jezdniowo-podnośnikowe. Choć jak wiemy najbardziej popularna jest ta pierwsza nazwa. Co najlepiej wiedzieć o wózkach widłowych? Pierwsze modele pojawiły się już w latach dwudziestych poprzedniego stulecia, wyprodukowane były przez przedsiębiorstwa Clark i Yale and Towne Manufacruring. Posiadają napęd silnikowy, zaś do przemieszczenia wykorzystują dość często koła, rzadziej gąsienice.

Mamy szansę wybrać coś sprawdzonego

sprężarka
Author: Laineema
Source: http://www.flickr.com
Typów sprężarek jest na pewno parę, a co się z tym wiąże, bardzo prosto jest zwątpić odnośnie tego, która z nich będzie dla nas najwspanialsza. Jeśli opinie o nich są zbyt różne i mamy kłopot z powzięciem odpowiedniej decyzji, to z pewnością warto użyć z tego co jest sprawdzone, z czego ludzie korzystają od lat i w ogóle się na to nie uskarżają. Bo przecież są sprężarki z których korzysta się już od dawna oraz które na pewno świetnie się zna.

Urządzenia stosowane w rolnictwie

traktor
Author: photobeppus
Source: http://www.flickr.com
Ciągniki muszą być komfortowe i efektywne, powinny być również przystosowane do długotrwałej pracy w trudnych warunkach. Z tego też powodu są to maszyny kosztowne, wielu ludzi nie stać na kupno traktora oraz innych koniecznych urządzeń. Wśród rolników posiadających niewielkie bądź średnie pole, niezwykle popularne jest wynajmowanie tego rodzaju urządzeń jedynie na czas kiedy się ich potrzebuje. Firmy oferujące wypożyczanie z różnych powodów odchodzą ostatnio do lamusa.

Co sądzić o pomiarze kosztów ogrzewania? Jakie urządzenia są do tego najlepsze? Co powinniśmy wiedzieć?

ciepłomierz
Author: haru__q
Source: http://www.flickr.com
Instalacja podzielników kosztów ogrzewania w mieszkaniach dosyć często sprawia, iż staramy się nadmiernie ograniczać zużycie ciepła, ażeby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Tego typu postępowanie jest jednakże niezgodne z przepisami prawnymi, bo jak wentylacja niedobrze funkcjonuje, to może doprowadzić do niebezpiecznego w skutkach zawilgocenia pomieszczeń.

Jakiego typu gazy techniczne można wyróżnić? Co trzeba wiedzieć na ich temat?

zbiornik na gaz
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Do czego można stosować gazy techniczne? Jak prezentuje się ich charakterystyka i po co się je stosuje? Gazy techniczne to mocno ogólne pojęcie, pod którym kryje się duża ilość surowców, z których każdy ma inną charakterystykę oraz zastosowanie. Powinniśmy wiedzieć, jaki gaz do czego jest najlepszy i na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas ich wykorzystywania.

Cóż jest idealne do transportu wrażliwych urządzeń?

tektura falista
Author: GAVIN
Wiele kupowanych poprzez nas rzeczy jest zapakowana w jakąkolwiek foliową torebkę lub chociażby w tekturowe opakowanie. Nie zastanawiamy się wszakże jaki wpływ na środowisko będą miały tego typu pudła po pozbyciu się ich ani z czego właściwie były one wykonane.


Na ogół rzeczy o znaczniejszych rozmiarach są opakowane w jakikolwiek karton.

Pages