Ryzyko

Nasze artykuły

Zadbaj o siebie.

ekologiczne jedzenie raw
Author: Holistic Sverige AB
Source: http://www.flickr.com
Absolutnie każdy lekarz poinformuje nas o tym, że sposób w jaki odżywiamy się każdego dnia może mieć ogromny wręcz wpływ na ogólny stan naszego zdrowia. Często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale lekceważenie swojej diety może sprowadzić na nas sporo istotnych problemów zdrowotnych, zatem jeżeli chcielibyśmy nieustannie cieszyć się rzeczywiście odpornym i wolnym od różnych chorób organizmem to obowiązkowo musimy potraktować takie sprawy z jak najwyższą uwagą.

W dzisiejszym świecie jest wiele profesji, o których nie wszyscy zdają sobie sprawę.

Ludzie podczas pracy
Author: Mike Gifford
Source: http://www.flickr.com
Jedną z nich jest aktuariusz. Wiele osób nie jest zorientowanych, czym zajmuje się osoba z powyższym fachem. W takim razie – wyjaśnijmy.
Zawód aktuariusza jest aktualnie niezwykle ważny. Dlaczego? Przede wszystkim z tego względu, iż angażują go głównie firmy ubezpieczeniowe, jakie spełniają poważną rolę w naszym życiu, bowiem to dzięki nim dostajemy wsparcie gotówkowe w razie wypadku czy innych nieszczęśliwych wydarzeń. Aktuariusz jest nieocenionym profesjonalistą, jeżeli chodzi o matematykę finansową i ubezpieczenia. Dzięki jego wiedzy, a także kompetencjom przeliczane jest ryzyko wypadków losowych oraz związana z nimi wielkość składek ubezpieczeniowych. Leży na nim naprawdę duża odpowiedzialność, która wpływa na losy wielu z nas.