powietrze

Nasze artykuły

Dom pasywny

nowoczesny dom
Author: Alex Pepperhill
Source: http://www.flickr.com
Ostatnio coraz częściej zwraca się uwagę na sprawy wiążące się z ochroną środowiska, skażeniem środowiska itp. Na znacznie szerszą skalę wykorzystuje się tak zwane odnawialne źródła energii, a więc niejako wykorzystuje się siły przyrody do otrzymywania energii potrzebnej człowiekowi. Z tego powodu między innymi w ostatnich latach powstało w Polsce tak wiele wiatraków, wykorzystujących energię czerpaną z wiatru.

Łatwe i doskonałe sposoby na utrzymywanie czystości powietrza

silnik
Source: http://www.sxc.hu/
Dobre urządzenia, przydatne w osuszaniu, mają rozmaite atesty. Certyfikaty jakości znane są klientom, dlatego mogą oni już bardzo wcześnie określić doskonałą jakość proponowanego im sprzętu. To właśnie niezastąpione w wielu branżach i gałęziach przemysłowych sprężarki tłokowe gwarantują posiadaczom czy zamawiającym rozmaite usługi całkowite wykonanie zadań. Najlepsze na rynku sprężarki mogą zapewnić zainteresowanym odpowiednie działanie.

Na magazynach należy zainwestować w osuszacze adsorpcyjne

specjalne sprężarki śrubowe
Author: Ole Bendik Kvisberg
Source: http://www.flickr.com
Osuszacze adsorpcyjne wspaniale spełniają własne zadanie

Są takie przedmioty, które muszą być przetrzymywane w suchym pomieszczeniu, gdzie nie ma zbyt dużej wielkości wilgoci. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie wypełnić takie warunki, co może dopuścić do zepsucia danych produktów i utraty dużych finansów.

Parę słów o odmianach kominów i ich wykorzystaniu w konstrukcji obiektów przemysłowych.

Murowany komin
Author: André Hofmeister
Source: http://www.flickr.com
Kominy stanowią nieodłączny element panoramy wielkich miast miejskiego|industrialnego krajobrazu|scenerii miejskiej. Ich wysmukłe sylwetki widać już z oddali, a te bardziej oryginalne bywają nawet traktowane jako konkretnych ośrodków miejskich.

W jaki sposób działają sprężarki

Sprężarka tłokowa
Source: http://www.pneuma.pl/
Sprężarki to bardzo pożyteczne urządzenia, bez których niełatwo wyobrazić sobie współczesny przemysł. Ich zadaniem jest powiększanie ciśnienia powietrza, co jest istotne przy wielu typach maszyn. Istnieje sporo modeli sprężarek, które różnią się od siebie przeważnie metodą uzyskiwania wysokiego ciśnienia powietrza. Omawiamy zestawienie najpopularniejszych modeli sprężarek, jakie można zamówić na rodzimym rynku.

Jak odkurzać wielkie powierzchnie

Author: De'Longhi Polska Sp. z o. o.
Utrzymywanie w czystości wielkich metraży zawsze oznacza wiele problemów. Spójrzmy na przykład na hotel. Sporo pokojów, dziesiątki metrów korytarzy, wielkie sale jadalne. Czyszczenie takiego metrażu wymaga pracy rozbudowanego personelu, który ma być nieustannie do dyspozycji. Na dodatek należy zamówić sporo maszyn – co najmniej parę wydajnych odkurzaczy. Maszyny od czasu do czasu się psują, więc koszty rosną. Koszty za elektryczność umieją przyprawić o zawroty głowy każdego. Jakie jest więc lepsze rozwiązanie? Rzecz jest jasna: odkurzacze centralne.