powietrze

Nasze artykuły

Łatwe i doskonałe sposoby na utrzymywanie czystości powietrza

silnik
Source: http://www.sxc.hu/
Najlepsze urządzenia, pomagające w osuszaniu, mają różne atesty. Certyfikaty jakości znane są klientom, z tego też powodu mogą oni już bardzo wcześnie określić najwyższą jakość oferowanego im sprzętu. To właśnie niezastąpione w wielu branżach i gałęziach przemysłowych sprężarki tłokowe zagwarantować mogą posiadaczom czy zamawiającym określone usługi całkowite wykonanie zadań. Najlepsze na rynku sprężarki gwarantują zainteresowanym odpowiednie działanie.

Na magazynach należy zainwestować w osuszacze adsorpcyjne

specjalne sprężarki śrubowe
Author: Ole Bendik Kvisberg
Source: http://www.flickr.com
Osuszacze sprężonego powietrza to odpowiedni wybór

Są takie materiały, które powinny być przechowywane w suchym miejscu, gdzie nie ma nazbyt sporej wielkości wilgoci. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić te wytyczne, co ma szansę dopuścić do zniszczenia danych przedmiotów i starty sporych pieniędzy.

Parę słów o odmianach kominów i ich wykorzystaniu w konstrukcji obiektów przemysłowych.

Murowany komin
Author: André Hofmeister
Source: http://www.flickr.com
Kominy stanowią nieodłączny element panoramy wielkich miast miejskiego|industrialnego krajobrazu|scenerii miejskiej. Ich wysmukłe sylwetki widać już z oddali, a te bardziej oryginalne bywają nawet traktowane jako konkretnych ośrodków miejskich.

Dom pasywny

nowoczesny dom
Author: Alex Pepperhill
Source: http://www.flickr.com
Ostatnio coraz częściej zwraca się uwagę na sprawy wiążące się z ekologią, zanieczyszczeniami środowiska itp. Na znacznie większą skalę wykorzystuje się tak zwane odnawialne źródła energii, czyli niejako wykorzystuje się siły przyrody do produkcji energii przydatnej dla człowieka. Z tego powodu przykładowo w ostatnich latach powstało na terenie kraju tak dużo wiatraków, przetwarzających energię czerpaną z wiatru.

W jaki sposób działają sprężarki

Sprężarka tłokowa
Source: http://www.pneuma.pl/
Sprężarki to bardzo pożyteczne urządzenia, bez których niełatwo wyobrazić sobie współczesny przemysł. Ich zadaniem jest powiększanie ciśnienia powietrza, co jest istotne przy wielu typach maszyn. Istnieje sporo modeli sprężarek, które różnią się od siebie przeważnie metodą uzyskiwania wysokiego ciśnienia powietrza. Omawiamy zestawienie najpopularniejszych modeli sprężarek, jakie można zamówić na rodzimym rynku.

Jak odkurzać wielkie powierzchnie

Author: De'Longhi Polska Sp. z o. o.
Utrzymywanie w czystości wielkich metraży zawsze oznacza wiele problemów. Spójrzmy na przykład na hotel. Sporo pokojów, dziesiątki metrów korytarzy, wielkie sale jadalne. Czyszczenie takiego metrażu wymaga pracy rozbudowanego personelu, który ma być nieustannie do dyspozycji. Na dodatek należy zamówić sporo maszyn – co najmniej parę wydajnych odkurzaczy. Maszyny od czasu do czasu się psują, więc koszty rosną. Koszty za elektryczność umieją przyprawić o zawroty głowy każdego. Jakie jest więc lepsze rozwiązanie? Rzecz jest jasna: odkurzacze centralne.