patenty

Nasze artykuły

Firmy wydają setki tysięcy euro na prace badawcze, i oczywiście chcą otrzymać zwrot tych inwestycji

stanowisko w biurze
Author: Dushan Hanuska
Source: http://www.flickr.com
Wiedza od bardzo dawna dawała przewagę nad innymi, pozwalała na zdobycie pieniędzy czy nawet przez jej posiadanie wygrywało się wojny. Tak samo będzie w dzisiejszych czasach, z tym że ciężar zdobywania wiadomości został przeniesiony na technologie przemysłowe. A będzie o co się bić, bo za najnowszymi innowacjami idą bardzo duże pieniądze.

Gdzie zarejestrować znak towarowy by był on zastrzeżonym i nie został zabrany przez innego biznesmena.

Praca, biznesmen
Author: www.s-lab.pl
Source: www.s-lab.pl
W polskim prawie przez własność intelektualną należy rozumieć wszystko to, co powstało w drodze intelektualnego procesu i zostało zatrzymane w postaci materialnej (zapis, rysunek, szkic, przedmiot, plan, projekt, książka itp.). Własność intelektualna to nic innego jak zbiór praw będący konsekwencją różnej czynności człowieka, zwłaszcza w sferze literackiej, artystycznej, naukowej i przemysłowej.

Własność intelektualna ma obecnie niesłychanie duże znaczenie

Produktywność w pracy
Author: Scott Maxwell
Source: http://www.flickr.com
Są to wszelkie wytwory ludzkiego umysłu i choć ich wartość jest niematerialna, to są ujmowane w postaci materialnych nośników. Wytwory umysłu należy odpowiednio chronić. Tylko w jaki sposób? Skupimy się na dwóch wyjątkowo popularnych – prawie autorskim oraz patencie.