otoczenie

Nasze artykuły

Negatywne nawyki i ich oddziaływanie na środowisko

śmieciarka
W naszym kraju ostatnio zmodyfikowano prawa, którymi rządzą się usługi komunalne. To mądre rozwiązanie, mimo tego, iż na starcie realizacji nowych praw dominował straszny chaos. Wielu mieszkańców nie miało dostępu do odpowiednich kontenerów na odpadki, na ulicach zalegały stosy niezutylizowanych śmieci. W ostatnim czasie należy stwierdzić, że kwestia została unormowana. W okolicy domów stanęły właściwe kontenery, a mieszkańcy otrzymali obowiązujące instrukcje od przedsiębiorstw komunalnych. Trzymajmy kciuki za to, by mieszkańcy Polski wreszcie zobaczyli, jak bardzo istotne jest dbanie o planetę poprzez odpowiednie utylizowanie śmieci.

Ogrody przydomowe mogą okazać się naszym schronieniem

Ogród
Author: *Light Painting*
Source: http://www.flickr.com
Ogrody przydomowe robią się znacznie ładniejsze
Każdy lubi mieszkać w sympatycznym środowisku, w którym okazuje się być zielono oraz kolorowo, dlatego coraz więcej osób rozpoczyna dbać o tereny własnych posiadłości, tak żeby przedstawiały się jak najładniej. Przez to właśnie ogrody przydomowe stają się coraz ciekawsze, prezentują coraz fajniejsze rośliny, kolorowe pączki, a do tego jeszcze przeważnie zjawiają się różne figurki, oczka wodne oraz fontanny, które sprawiają, że te przydomowe ogródki prezentują się jeszcze ciekawiej.

Jeżeli mamy prywatny dom wówczas przydadzą nam się projekty ogrodów Warszawa

Ogród marzeń
Author: Margaret Anne Clarke
Source: http://www.flickr.com/photos/24350382@N07/3507303760/
Jak wiadomo posiadanie pięknego lokum jest jednym z marzeń licznych osób. Nie ma się czemu zdumiewać, dlatego że niejednokrotnie połączone jest to z dużym kosztem, w następstwie tego też pozostaje niejednokrotnie w obszarze śnień ludzi.

Architekt krajobrazu – kim jest?? Sprawdzamy co należy do jego obowiązków

architekci krajobrazu
Author: Luebke
Source: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiadomo, że otaczająca nas przestrzeń istotnie na nas oddziałuje. Już w starożytności ludzie starali się w taki sposób zmieniać krajobraz, by był on dla nich przyjemną przestrzenią dającą możliwość wyciszenia. Człowiek bardzo mocno zwraca uwagę na rzeczywistość w jakiej przebywa, stąd niezwykle ważnym jest, aby była ona harmonijna i przyjemna dla oka.

Gdzie wskazane jest zdobyć dobre chryzantemy?

chryzantema
Author: Costel Slincu
Source: http://www.flickr.com
Nie od dzisiaj wiadomo, że nasze mieszkanie to miejsce, w którym tak bywa spędzamy najwięcej czasu. Jest to bowiem opoka naszego komfortu, gdzie zdołamy w pełni zregenerować nasze siły po ciężkim dniu wykonywania obowiązków. W tym miejscu musimy natomiast zauważyć, że nasz dom to nie wyłącznie budynek, ale także jego otoczenie, szczególnie w gorące dni.