ogródek

Nasze artykuły

Jakiej firmie pozostawić zaaranżowanie naszego ogródka, żeby cieszyć się jego ślicznym wyglądem przez długie lata?

aranżacja ogrodów
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Każdy człowiek lubi wypocząć po całym dniu w pracy w jakimś przyjaznym miejscu. Uwielbia, gdy wkoło jest zielono oraz słychać śpiew ptaków. Gdy mamy własny ogród, jego aranżację możemy przekazać profesjonalistom, którzy zajmą się całą pracą.

W co należałoby zainwestować tworząc domowy ogródek?

Lampy ogrodowe
Author: garryknight
Source: http://www.flickr.com/photos/garryknight/2397442498/
Stworzenie niesłychanie eleganckiego otoczenia naszego domu to bez wątpliwości marzenie większości z nas. Niemniej wprawdzie praktyka pokazuje nam, że często w gamie wielu produktów łatwo jest się nam pogubić. Produkty, które są nam proponowane przez różne firmy w szeregu przypadków różnią się od siebie zarówno tym jak wyglądają jak i techniką wykonania, w następstwie tego też koniecznie musimy zdecydować się na przeprowadzenie niezmiernie dobrej analizy rynku.

Sezon ogrodowy w pełni - w co wskazane jest aby wyekwipować kawałek naszej przestrzeni?

Altanka ogrodowa
Author: Robert Bonfante
Source: http://www.flickr.com
Skrzynie ogrodowe to jedne z w wyższym stopniu przydatnych i bez trudu dostępnych akcesoriów, jakie sprawdzą się tak samo w dużym, otwartym ogrodzie, jak i na balkonie. Za to domki ogrodowe to istotny i przydatny element wyekwipowania każdego większego ogrodu. Aby dobrze i skutecznie w nim działać, te dwie rzeczy powinny znaleźć się w urządzeniu naszej przestrzeni.

Chryzantema wielkokwiatowa wspaniale przedstawia się na działkach

chryzantema
Author: 10班 億載
Source: http://www.flickr.com
Każde kwiaty oczekują innego potraktowania

Gdy prowadzimy ogródek chcemy, by prezentował się on jak najładniej, dlatego dobieramy przeróżne gatunki kwiatów, patrzymy by kwiaty które stosujemy okazały się barwne, lecz czy wiemy, że każde z nich wymagają kolejnego potraktowania?

"Zielone tło" naszej działki

ogród
Author: Sheila Sund
Source: http://www.flickr.com
Drzewa i krzewy tworzą podstawę ogródka. Wydzielają przestrzeń w ogrodzie, osłaniają od uciążliwego sąsiedztwa. Krzewy iglaste w przeciwieństwie do bylin upiększają nawet w zimie.
Z powodu wielkości oraz długowieczności drzewa oraz krzewy są stałym składnikiem ogródka. Częstokroć wręcz decydują o jego charakterze. Dlatego warto dobrze przemyśleć, które krzewy i drzewa ozdobne wybrać do ogródka. Także wybór punktu w którym drzewa ozdobne będą posadzone, powinien być starannie przemyślany. Wielkiej dyscypliny wymaga projektowanie niedużych ogródków. Przed kupnem roślin koniecznie należy brać pod uwagę ich ostateczne rozmiary, i wyobrazić sobie jak po latach wypełnią obszar naszego ogrodu.

Drzewa dające owoce, które warto mieć na swoim podwórku lub na działce.

Sad jabłoni
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Drzewa dające owoce, jakie warto posiadać na swoim podwórku albo na ogródku działkowym to takie o jakich zasadzeniu myśli z pewnością każdy, kiedy będzie zbliżać się czas wiosny. Warto aczkolwiek też wiedzieć, że są tego rodzaju gatunki jak wiśnia czy jabłko, które szansa będzie również i bez kłopotu zasadzić jesienią, ponieważ są one bowiem odporne na zimno. Jeżeli zaś będzie chodzić o brzoskwinie czy czereśnie to poleca się faktycznie poczekać do wiosny.