materiał

Nasze artykuły

Kompleksowy przebieg produkcji dedykowanych produktów takich jak np. żelkoty, wytwarzanych przez przemysł odlewniczy

produkcja w firmie odlewniczej
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Maszyny odlewnicze są bardzo wyspecjalizowanym sprzętem, który wymaga odpowiednich materiałów i procesów technologicznych w procesie wytwarzania. Wysokiej jakości mechanizmy hydrauliczne w połączeniu ze stalą o wysokiej wytrzymałości pomagają przenosić ogromne ciężary, które nie byłyby możliwe do przetransportowania w żaden inny sposób. Każdy, nawet najdrobniejszy element powinien spełniać odpowiednie wymagania.

Na czym tak naprawdę opiera się odlewnictwo?

przykład odlewnictwa
Author: Flattrackers and Caferacers Parts and bikebuilds
Source: http://www.flickr.com
Odlewnictwo jest techniką produkcji wyrobów metalowych (odlewów). Idea wytwarzania wyrobów metalowych bazuje na nadaniu odlewom oczekiwanego kształtu, wymiaru i struktury. Odbywa się to poprzez doprowadzenie metalu do stanu ciekłego, a następnie wypełnieniu nim wcześniej przygotowanej, właściwej formy odlewniczej. Polska branża odlewnicza nie jest skonsolidowana, a zakłady odlewnicze mają swoje siedziby w rożnych miastach. Dwa województwa, które dominują w branży odlewniczej to województwo śląskie i wielkopolskie. Pozostałe województwa mają tylko kilkuprocentowy wskaźnik wytwarzania wyrobów metalowych.

Maszyny i procesy w branży przemysłowej.

pneumatyka, arapneumatik
Przemysł maszynowy, czyli przetwarzanie metali, obróbka plastyczna blach, dzięki używaniu różnorakiego rodzaju urządzeń i maszyn pobudza innegotypu gałąź przemysłową, zwiększając efektywność produkcji. Jest to przemysł nad wyraz kwitnący tak samo w Polsce jak i za granicą.

Pages