kuchnia

Nasze artykuły

Kiepskie przyrządzanie potraw na długi czas może zniechęcić do optymalnego odżywiania

dieta
Author: Genkaku
Source: http://www.sxc.hu
Marne przygotowanie na długi czas uprzedziło ludzi do szpinaku. Na szczęście obecnie chętnie korzystamy ze przepisów włoskich i francuskich, przez co to bogate w kompozycje odżywcze warzywo smakuje rzeczywiście bardzo dobrze. Listki tej roślinki mają cechy przeciwrakowe i strzegą przed miażdżycą. Właściwości lecznicze szpinaku to zasługa beta-karotenu, witaminy C oraz luteiny – znakomitych przeciwutleniaczy. Poza tym szpinak bogaty jest w potas, żelazo i kwas foliowy.

Gotowanie dla wszystkich

Author: nlann
Każdy prędzej czy później staje oko w oko z kuchnią i próbuje dać jej radę. Nie ważne jest jakiej jesteśmy płci i ile lat mamy na karku ponieważ cel jest ten sam - ugotować smaczną potrawę. Żaden to wstyd nie umieć pichcić, gdyż wcześniej zawsze ktoś to robił za nas. Mogła to być opiekuńcza mama, pracowita małżonka czy też zakochany w gotowaniu mąż. Jednak gdy zostajemy sami a nie rozbijamy się za jedzeniem na zamówienie ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który o dziwo nazywa się zupką chińską, to pozostaje samodzielne gotowanie.

Ekologiczne substancje czyszczące

ekologia
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Obecnie znacznie większy nacisk położony jest na sprawy dbania o środowisko i ekologii. Ludzie zaczynają częściej zastanawiać się nad tym, co jedzą i jakie substancje wykorzystują. W sprawach odżywiania się coraz bardziej popularna staje się tak zwana zdrowa żywność, otrzymywana sposobami niezagrażającymi środowisku. Coraz powszechniejsze jest również powracanie do naturalnych preparatów do tkanin, do których należy krochmal. Otrzymywany jest on z wody i skrobi ziemniaczanej, a używany jest do usztywniania materiału.

Dzięki poświęceniu każdego dnia paru chwil na segregację śmieci, jesteśmy w stanie zminimalizować ich ilość

Segregacja śmieci to poważny problem w obecnych czasach. Każdy z nas „produkuje” co roku około 350 kg nieczystości. Wielka szkoda, że, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że tę ogromną liczbę można zmniejszyć i to bez wielkich nakładów energii. Zacznijmy od domowego zacisza! Dzięki codziennej segregacji śmieci, jesteśmy w stanie zredukować ich ilość nawet o połowę.

Polubić gotowanie

Krucha kaczka z karmelizowanymi jabłkami
Author: Sofa
Source: Sofa
Każdy prędzej czy później staje oko w oko z kuchnią i próbuje dać jej radę. Nie ważne jest jakiej jesteśmy płci i ile mamy lat na karku gdyż cel jest ten sam - ugotować dobrą potrawę. Żadna to hańba nie umieć gotować, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał.

Jak zatroszczyć się o własną formę?

dieta
Source: http://www.sport-shop.pl/
Sposób odżywiania ma wielkie znaczenie dla ciała człowieka. Niestety, współczesna żywność jest dość często naszpikowana niebezpiecznymi składnikami, z tego powodu należy uważnie czytać skład produktów. Jak w takim razie zadbać o swoją dietę? Jak jeść zdrowo?

Akcesoria kuchenne i meblowe – niewielkie rzeczy mające wpływ nie tylko aranżację pomieszczeń, ale także, na jakość życia.

garderoba
Author: Geneva Vanderzeil apairandasparediy.com
Source: http://www.flickr.com
Dekoracja pomieszczeń jest czynnością, która wymaga sporo czasu oraz finansów. Jednakże jest ona bardzo ważnym działaniem, ponieważ zależy od niego późniejsza praktyczność danych pomieszczeń oraz wygoda i komfort ich domowników. Toteż warto ją dobrze zaplanować, by wszystko prawidłowo oraz odpowiednio wykończyć.