kuchnia

Nasze artykuły

Gotowanie dla wszystkich

Author: nlann
Każdy prędzej czy później staje oko w oko z kuchnią i próbuje dać jej radę. Nieistotne jest jakiej jesteśmy płci i ile lat mamy na karku bo cel jest jeden - ugotować smaczną potrawę. Żadna to hańba nie umieć pichcić, gdyż wcześniej zawsze nas ktoś z tego wyręczał. Mogła to być opiekuńcza mamusia, pracowita żona czy też zakochany w gotowaniu mąż. Ale gdy zostajemy sami a nie przepadamy za jedzeniem na zamówienie ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który nie wiadomo dlaczego nazywa się zupką chińską, to zostaje samodzielne gotowanie.

Kiepskie przyrządzanie potraw na długi czas może zniechęcić do optymalnego odżywiania

dieta
Author: Genkaku
Source: http://www.sxc.hu
Złe przygotowanie na długi czas zraziło ludzi do szpinaku. Na szczęście dziś ochoczo korzystamy ze przepisów włoskich i francuskich, przez co to bogate w kompozycje odżywcze roślina warzywna smakuje naprawdę bardzo dobrze. Liście szpinaku posiadają cechy antynowotworowe i strzegą przed miażdżycą. Atrybuty medyczne szpinaku to zasługa beta-karotenu, witaminy C dodatkowo luteiny – znakomitych przeciwutleniaczy. Poza tym szpinak urozmaicony jest w potas, żelazo i kwas foliowy.

Dzięki poświęceniu każdego dnia paru chwil na segregację śmieci, jesteśmy w stanie zminimalizować ich ilość

Segregacja śmieci to poważny problem w obecnych czasach. Każdy z nas „produkuje” co roku około 350 kg nieczystości. Wielka szkoda, że, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że tę ogromną liczbę można zmniejszyć i to bez wielkich nakładów energii. Zacznijmy od domowego zacisza! Dzięki codziennej segregacji śmieci, jesteśmy w stanie zredukować ich ilość nawet o połowę.

Polubić gotowanie

Krucha kaczka z karmelizowanymi jabłkami
Author: Sofa
Source: Sofa
Każdy prędzej czy później staje oko w oko z kuchnią i próbuje dać jej radę. Nie ważne jest jakiej jesteśmy płci i ile mamy lat na karku gdyż cel jest ten sam - ugotować dobrą potrawę. Żadna to hańba nie umieć gotować, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał.

Jak zatroszczyć się o własną formę?

dieta
Source: http://www.sport-shop.pl/
Sposób odżywiania ma wielkie znaczenie dla ciała człowieka. Niestety, współczesna żywność jest dość często naszpikowana niebezpiecznymi składnikami, z tego powodu należy uważnie czytać skład produktów. Jak w takim razie zadbać o swoją dietę? Jak jeść zdrowo?

Ekologiczne substancje czyszczące

ekologia
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
W ostatnim czasie coraz większy nacisk kładzie się na sprawy ochrony środowiska i ekologii. Ludzie zaczynają częściej zastanawiać się nad tym, co jedzą i jakie produkty wykorzystują. W sprawach odżywiania się coraz popularniejsza jest tak zwana zdrowa żywność, otrzymywana metodami naturalnymi. Coraz powszechniejsze jest również powracanie do tradycyjnych środków do prania, takich jak na przykład krochmal. Uzyskiwany jest on z wody i skrobi roślinnej, a stosowany jest do usztywniania materiału.

Akcesoria kuchenne i meblowe – niewielkie rzeczy mające wpływ nie tylko aranżację pomieszczeń, ale także, na jakość życia.

garderoba
Author: Geneva Vanderzeil apairandasparediy.com
Source: http://www.flickr.com
Dekoracja pomieszczeń jest czynnością, która wymaga sporo czasu oraz finansów. Jednakże jest ona bardzo ważnym działaniem, ponieważ zależy od niego późniejsza praktyczność danych pomieszczeń oraz wygoda i komfort ich domowników. Toteż warto ją dobrze zaplanować, by wszystko prawidłowo oraz odpowiednio wykończyć.