ISO

Nasze artykuły

Jak wprowadzić proces haccp kierowania bezpieczeństwem żywności, żeby wypełnić wszystkie wymogi?

zdrowa żywność
Author: Connie Ma
Source: http://www.flickr.com
System zarządzania bezpieczeństwem żywności jest międzynarodowym wzorcem, łączącym w sobie multum wymagań. Wzorce są wdrażane w instytucjach bez względu na jej rodzaj jak też specyfikę dostarczanego wyrobu. Wzorzec ISO łączy wymogi odnoszące się do wprowadzania, funkcjonowania oraz ulepszania systemu sterowania ukierunkowanego na dostarczanie do klienta bezpiecznej żywności.

Certyfikaty bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony przyrody

grunty rolne - slider
Author: DeaPeaJay
Source: flickr.com/photos/deapeajay/
Jednym z terminów z którym można się niejednokrotnie spotkać w ostatnim czasie, jest certyfikacja. Wiąże się ono bezpośrednio z przyznawaniem certyfikatów produktom przez określone organizacje. Powszechnie znane akronimy instytucji to ISO, GMP oraz TCO. Nadanie określonemu towarowi certyfikatu jest gwarancją jego nieszkodliwości oraz spełniania przez niego określonych wymogów.

Diagnostyka wibracyjna a także drganiowa - czyli, jak zadbać o swoje urządzenia, by działały jak najbardziej długo

system
Co to dokładnie bywa diagnostyka? A w szczególności wibracyjna i drganiowa? Czy istnieje pomiędzy nimi jakaś różnica? W jaki konkretny sposób można serwISOwać urządzenia (dokładnie z działu przemysłu), które są poddawane takiego typu diagnostyce? Na jakich zasadach ogólnikowo może polegać diagnostyka przemysłowa? To wszystko i jeszcze bardziej dużo nie posiadając problemu wynajdziesz w środku naszego nowego felietonu!


Słowo "diagnostyka" bardzo często kojarzy się naszym osobom z diagnozowaniem naszych osób poprzez jakiegoś lekarza.

Na czym polega norma iso 14401?

Menedżer w pracy
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
W szczególności popularnią na naszym rodzimym rynku normą zarządzania środowiskowego jest norma iso 14001. Jest to jeden ze standardów iso, który opublikowany został przez British Standards Institution w 1992 roku. Był to wtedy pierwszy światowy standard, który ściśle wiązał się z systemem zarządzania środowiskiem BS 7750. Kilka lat później instytucja opublikowała poprawioną wersję normy, którą była właśnie 14001. Ma to duże znaczenie do dnia obecnego.