ISO

Nasze artykuły

Diagnostyka wibracyjna a także drganiowa - czyli, jak zadbać o swoje urządzenia, by działały jak najbardziej długo

system
Co to dokładnie bywa diagnostyka? A w szczególności wibracyjna i drganiowa? Czy istnieje pomiędzy nimi jakaś różnica? W jaki konkretny sposób można serwISOwać urządzenia (dokładnie z działu przemysłu), które są poddawane takiego typu diagnostyce? Na jakich zasadach ogólnikowo może polegać diagnostyka przemysłowa? To wszystko i jeszcze bardziej dużo nie posiadając problemu wynajdziesz w środku naszego nowego felietonu!


Słowo "diagnostyka" bardzo często kojarzy się naszym osobom z diagnozowaniem naszych osób poprzez jakiegoś lekarza.

Certyfikaty bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony przyrody

grunty rolne - slider
Author: DeaPeaJay
Source: flickr.com/photos/deapeajay/
Jednym z określeń, które można często usłyszeć w ostatnim czasie, jest certyfikacja. Związane jest ono ściśle z przyznawaniem certyfikatów produktom przez konkretne instytucje. Najbardziej znane skróty nazw instytucji to ISO, GMP oraz TCO. Przyznanie określonemu produktowi certyfikatu jest gwarancją jego bezpieczeństwa oraz spełniania przez niego określonych wymagań.

Jak wprowadzić proces haccp kierowania bezpieczeństwem żywności, żeby wypełnić wszystkie wymogi?

zdrowa żywność
Author: Connie Ma
Source: http://www.flickr.com
System kierowania bezpieczeństwem żywności jest międzynarodowym standardem, który łączy w sobie mnóstwo wymagań. Normy są wdrażane w organizacjach bez zważania na jej rodzaj jak również specyfikę dostarczanego wyrobu. Norma ISO łączy zasady dotyczące wprowadzania, działania jak też ulepszania procesu sterowania ukierunkowanego na dostarczanie do konsumenta zdrowej żywności.

Na czym polega norma iso 14401?

Menedżer w pracy
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
W szczególności popularnią na naszym rodzimym rynku normą zarządzania środowiskowego jest norma iso 14001. Jest to jeden ze standardów iso, który opublikowany został przez British Standards Institution w 1992 roku. Był to wtedy pierwszy światowy standard, który ściśle wiązał się z systemem zarządzania środowiskiem BS 7750. Kilka lat później instytucja opublikowała poprawioną wersję normy, którą była właśnie 14001. Ma to duże znaczenie do dnia obecnego.