dom

Nasze artykuły

Obiekt przyjazny naturze czyli dom energooszczędny- modny trend czy norma przyszłości?

Ekologiczny dom
Author: Jocelyn Kinghorn
Source: http://www.flickr.com
W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ochronie środowiska oraz sposobach oszczędzania energii, co odnotować można w wielu różnych dziedzinach, do których możemy też zakwalifikować architekturę. Z każdym rokiem przybywa osób decydujących się na tak zwane „zielone budownictwo”, które za priorytet obrało sobie zwrócenie naszej uwagi na specjalną konstrukcję, której główną funkcją jest ograniczenie utraty ciepła, wielokrotnie wydobycie energii z innych źródeł, a w następstwie czego możemy sobie pozwolić na obniżenie kosztów utrzymania budynku mieszkalnego.

Lampy ogrodowe – funkcjonalne oświetlenie obejścia

Ogrodowe oczko
Author: jpopesku1
Source: www.flickr.com
W zasadzie oświetlenie zewnętrzne domu tudzież oświetlenie ogrodowe można zbudować na pojedynczej lampie halogenowej nad drzwiami wejściowymi do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak skąpe zewnętrzne oświetlenie może jednak okazać się niezbyt. Zatem jak dobierać lampy ogrodowe, ażeby odpowiednio spełniały swoje funkcje? W jaki sposób oszczędzać prąd stosując lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą być także dekoracją?

Jeżeli mamy prywatny dom wówczas przydadzą nam się projekty ogrodów Warszawa

Ogród marzeń
Author: Margaret Anne Clarke
Source: http://www.flickr.com/photos/24350382@N07/3507303760/
Jak wiadomo posiadanie estetycznego domu jest jednym z marzeń wielu osób. Nie ma się z jakiej przyczyny dziwić, gdyż niejednokrotnie powiązane jest to z dużym kosztem, dlatego też pozostaje wielokrotnie w obszarze fantazjowań ludzi.

Ekologiczne zastosowanie deszczówki w gospodarstwie domowym

Jesienna szaruga sprzyja pilniejszej obserwacji tego co wokół nas. Lubię jak o 16 robi się już szaro na świecie. Można sobie wtenczas bez pośpiechu usiąść i spojrzeć w deszcz. Lubię sobie wówczas myśleć o rozmaitych rzeczach. Mam nieduży ogródeczek i zerkając w jego stronę pomyślałem jak wiele wody się marnuje. Pewnego razu zastanawiałem się jak można by temu zapobiec, zwłaszcza że posiadam małe dzieci, i chciałbym by żyły w możliwie ekologicznym środowisku.

W co należałoby zainwestować tworząc domowy ogródek?

Lampy ogrodowe
Author: garryknight
Source: http://www.flickr.com/photos/garryknight/2397442498/
Stworzenie niezmiernie atrakcyjnego otoczenia naszego domu to na pewno marzenie dużej części z nas. Niemniej pomimo tego praktyka pokazuje nam, że w wielu przypadkach w szerokiej gamie licznych produktów łatwo jest się nam pogubić. Produkty, które są nam oferowane przez producentów po wielokroć różnią się od siebie zarówno tym jak wyglądają jak i technologią wykonania, w następstwie tego też obowiązkowo musimy zdecydować się na przeprowadzenie wybitnie dobrej analizy rynku.

Pages