dekoracje

Nasze artykuły

Gotowanie dla wszystkich

Author: nlann
Każdy prędzej czy później staje oko w oko z kuchnią i próbuje dać jej radę. Nieistotne jest jakiej jesteśmy płci i ile lat mamy na karku bo cel jest jeden - ugotować smaczną potrawę. Żadna to hańba nie umieć pichcić, gdyż wcześniej zawsze nas ktoś z tego wyręczał. Mogła to być opiekuńcza mamusia, pracowita żona czy też zakochany w gotowaniu mąż. Ale gdy zostajemy sami a nie przepadamy za jedzeniem na zamówienie ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który nie wiadomo dlaczego nazywa się zupką chińską, to zostaje samodzielne gotowanie.

Rozwój tej gałęzi przemysłu podyktowany jest zwłaszcza sytuacją na rynku budowlanym, będącym najważniejszym z odbiorców kruszyw

budownictwo
Author: UBM
Wykorzystanie kruszywa to aktualnie panujący trend w architekturze krajobrazu. Te na pozór banalne dodatki stanowią przysłowiową kropkę nad „i”, nadając oryginalny wygląd stylizacji i zmieniając charakter ogrodu. Niewymuszoną elegancję jaką przy ich pomocy zyskamy, jest idealną oprawą dla naszych alejek na terenie posesji czy ozdobnych zbiorników wody.

Co fachowcy mówią na temat uprawiania chryzantem?

Kwiaciarnia
Author: anne arnould
Source: http://www.flickr.com
Roślina taka jak chryzantema wielkokwiatowa to rodzaj niesamowicie popularnego w państwach azjatyckich kwiatu. Występuje naturalnie, znaczy w stanie dzikim, w Japonii, Chinach albo Korei. Termin kwitnięcia chryzantemy przypada na późniejszą jesień. Przyznać trzeba także bardzo wysoką estetykę tego kwiatu. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że chryzantema o złocistym kolorze stanowi herb cesarzy japońskich, lecz musi mieć szesnaście płatków. Kwiat ten jest nierozerwalnie związany z kulturą Japonii od dawien dawna.

Zaaranżuj oświetlenie swojego ogrodu.

Author: stu spivack
Wszyscy wielbiciele pióra Frances Hodgson Burnett musieli mieć pewnie nie raz i nie dwa w ręku jedną z jej najpiękniejszych powieści pt. Tajemniczy Ogród. Chwila, w której Mary odnajduje przejście do zaniedbanego ogrodu i przywraca go do życia jest chyba jednym z najpiękniejszych. Opis rozkwitającej natury, dzięki której ogród znów staje się miejscem, w którym można spędzać czas. Oprócz sezonowych porządków w ogrodzie ważne jest również jego zagospodarowanie. Aby zamienić swój tajemniczy ogród na wymarzony ogród, powinniśmy wybrać do niego właściwe oświetlenie ogrodu.