dekoracje

Nasze artykuły

Gotowanie dla wszystkich

Author: nlann
Każdy prędzej czy później staje oko w oko z kuchnią i próbuje dać jej radę. Nie ważne jest jakiej jesteśmy płci i ile lat mamy na karku ponieważ cel jest ten sam - ugotować smaczną potrawę. Żaden to wstyd nie umieć pichcić, gdyż wcześniej zawsze ktoś to robił za nas. Mogła to być opiekuńcza mama, pracowita małżonka czy też zakochany w gotowaniu mąż. Jednak gdy zostajemy sami a nie rozbijamy się za jedzeniem na zamówienie ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który o dziwo nazywa się zupką chińską, to pozostaje samodzielne gotowanie.

Rozwój tej gałęzi przemysłu podyktowany jest zwłaszcza sytuacją na rynku budowlanym, będącym najważniejszym z odbiorców kruszyw

budownictwo
Author: UBM
Zastosowanie kruszywa to aktualnie panujący trend w architekturze krajobrazu. Te na pozór banalne dodatki stanowią przysłowiową kropkę nad „i”, nadając charakter stylizacji i wzbogacając charakter ogrodu. Naturalność jaką przy ich pomocy zyskamy, jest idealną oprawą dla naszych alejek na terenie posesji czy ozdobnych zbiorników wody.

Co fachowcy mówią na temat uprawiania chryzantem?

Kwiaciarnia
Author: anne arnould
Source: http://www.flickr.com
Roślina taka jak chryzantema wielkokwiatowa to rodzaj niesamowicie popularnego w państwach azjatyckich kwiatu. Występuje naturalnie, znaczy w stanie dzikim, w Japonii, Chinach albo Korei. Termin kwitnięcia chryzantemy przypada na późniejszą jesień. Przyznać trzeba także bardzo wysoką estetykę tego kwiatu. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że chryzantema o złocistym kolorze stanowi herb cesarzy japońskich, lecz musi mieć szesnaście płatków. Kwiat ten jest nierozerwalnie związany z kulturą Japonii od dawien dawna.

Zaaranżuj oświetlenie swojego ogrodu.

Author: stu spivack
Wszyscy wielbiciele pióra Frances Hodgson Burnett musieli mieć pewnie nie raz i nie dwa w ręku jedną z jej najpiękniejszych powieści pt. Tajemniczy Ogród. Chwila, w której Mary odnajduje przejście do zaniedbanego ogrodu i przywraca go do życia jest chyba jednym z najpiękniejszych. Opis rozkwitającej natury, dzięki której ogród znów staje się miejscem, w którym można spędzać czas. Oprócz sezonowych porządków w ogrodzie ważne jest również jego zagospodarowanie. Aby zamienić swój tajemniczy ogród na wymarzony ogród, powinniśmy wybrać do niego właściwe oświetlenie ogrodu.