budowa

Nasze artykuły

Budownictwo przemysłowe

styropian
Author: Baumit
Definicja budownictwa przemysłowego jest mocno powiązana z metodą zastosowania budynku, do celów: produkcyjnych, usługowych i przechowywania. Podstawami do podjęcia decyzji w sprawie umiejscowienia tego typu inwestycji, są: teren o dużej powierzchni o zastosowaniu przemysłowym lub usługowym, oraz dobre ulokowanie pod względem komunikacyjnym, dzięki czemu np. hale przemysłowe stają się efektywnym elementem łańcucha logistycznego.

Profile stalowe z pewnością będą potrzebne na prawie każdej budowie

budowa
Author: Public domain: Use these pix for any purpose
Source: http://www.flickr.com
Podczas budowy domu jednorodzinnego wskazane jest, aby wyekwipować się we wszelkie konieczne narzędzia i maszyny. Jest to w szczególności relewantne, jeżeli zamierzamy wszystko wykonać osobiście. Ewidentnym jest, iż zatrudniając zawodową firmę budowlaną nie musimy się już niczym frasować. Ich obowiązkiem jest odpowiednie przygotowanie się do roboty.

Ekologiczne domy dla każdego

W czasach teraźniejszego kryzysu finansowego trudno zdecydować się jak najlepiej inwestować w przyszłość. Czy warto jeszcze budować zwyczajne domy, a może lepiej iść z duchem czasu i zawierzyć w nowe technologie? W trakcie tworzenia swojego domu należy zadbać o bardzo dużą ilość kwestii związanych z problemami ochrony środowiska.

Działki pod inwestycje - w jaki sposób postępować otrzymując w spadku niepotrzebne grunty?

inwestycje
Author: Frerk Meyer
Source: http://www.flickr.com
Życie płata niespodziewane figle. Jedne zdarzenia na długo zapadają w pamięć, będąc jednymi z najlepszych dni jakich dane nam było być uczestnikami, inne znowu chciałoby się z owej pamięci usunąć. Litania pięknych wspomnień potrafi być naprawdę długa. Pierwszy upragniony motocykl, pierwsza miłość, wesele, otrzymanie wymarzonej pracy, narodziny potomka to tylko nieliczne z nich.

Generatory prądu – co należy o nich wiedzieć przed dokonaniem zakupu? Postępująca budowa budynku.

agregat prądotwórczy
Budowanie domu to wieloetapowe działanie i spore wydatki – to wiadomo. Na budowie, do jakiej nie dochodzi jeszcze elektryczność, generator prądu jest bardzo potrzebny. Budowa budynku bez generatora będzie się bardzo wydłużać w czasie, ponieważ wszystkie mniejsze urządzenia (na przykład betoniarka) muszą mieć zasilanie zewnętrzne. Z praktyki wynika, że zapotrzebowanie tych sprzętów na energię niemal zawsze jest dużo większe niż sugeruje producent na opakowaniu, więc dobrze jest kupić generator, jaki ma więcej mocy niż założyliśmy, iż będzie potrzebne, aby uniknąć przykrych niespodzianek w środku budowy.

Pages