środowisko

Nasze artykuły

Lista zwierząt, drzew w zgodzie z wytycznymi

w lesie
Author: Jess Wood
Source: http://www.flickr.com
Nie wszyscy są w stanie zrozumieć, że nawet w lasach i ogółem naturze bywa potrzebna inwentaryzacja. Dlatego też w ofercie usług niektórych biur widzimy możliwość wykonania inwentaryzacje przyrodnicze. Bardzo często tego rodzaju sprawami parają się biura, które dokonują analiz środowiskowych.

A może zmienić ogrzewanie w domu na gazowe

gaz
Source: www.klimatop.pl
Każdy doskonale wie, że energię można mieć z gazu. Dlatego gaz jest tak cennym surowcem. Nie chodzi tu tylko o gaz ziemny. W obecnych czasach możemy ogrzewać nasze domy między innymi gazem płynnym. Potrzebujemy jedynie odpowiedniej instalacji. Tak jak przy każdym rodzaju ogrzewania. Jeżeli chcemy by gaz propan ogrzewał nasze domostwo musimy kupić/wydzierżawić zbiornik, który pozwoli nam na przechowywanie gazu.

Gospodarka odpadami - czyli segreguj mądrze śmieci.

odpady
Gospodarka odpadami to dziś temat niezwykle medialny. Da się to dostrzec w postaci ustawionych na osiedlach kubłach do sortowania odpadów lub też w mijanych przechodniach, którzy posłusznie noszą porozdzielane resztki i rzucają do przeznaczonych na konkretny surowiec kontenerów. Sortowanie śmieci staje się powoli nie tylko ekologiczne, ale i moda. Obecnie w dobrym tonie jest rozdzielać śmieci: gazety przeznaczać na makulaturę, słoiki wrzucać do szkła, a butelki po napojach do plastiku. W mieszkaniach posiadamy specjalnie przeznaczone do odpowiedniego tworzywa pojemniki. I widok segregujących śmieci ludzi przestaje dziwić. Wręcz przeciwnie: to ci maszerujący z szarym workiem, w którym jest wszystko, wzbudzają powszechne zdziwienie.

Ogrody przydomowe mogą okazać się naszym schronieniem

Ogród
Author: *Light Painting*
Source: http://www.flickr.com
Ogrody przydomowe robią się znacznie ładniejsze
Każdy lubi mieszkać w sympatycznym środowisku, w którym okazuje się być zielono oraz kolorowo, dlatego coraz więcej osób rozpoczyna dbać o tereny własnych posiadłości, tak żeby przedstawiały się jak najładniej. Przez to właśnie ogrody przydomowe stają się coraz ciekawsze, prezentują coraz fajniejsze rośliny, kolorowe pączki, a do tego jeszcze przeważnie zjawiają się różne figurki, oczka wodne oraz fontanny, które sprawiają, że te przydomowe ogródki prezentują się jeszcze ciekawiej.

Najciekawsze wynalazki technologiczne w świecie przemysłowym.

przemysł
Author: Iwan Gabovitch
Source: http://www.flickr.com
Prawie każdy obszar działalności ludzkiej przechodzi dzisiaj niezwykle intensywne zmiany. Rozwój ten wpływa zarówno na wygląd i zasady działania całych społeczeństw, jak też pojedynczych osób. Jednak niektóre działy naszego świata mają znacznie znaczniejszy wpływ na mechanizmy rządzące naszą rzeczywistością, a pozostałe działają tylko na daną grupę osób o wyszczególnionych cechach. Jednym z niezwykle rozległych zagadnień, które niepodważalnie ma duży wpływ na wygląd naszego społeczeństwa jest przemysł i jego rozwój.

Energooszczędne domy – jak je rozpoznajemy

Widok przez drzwi przesuwne
Author: Schüco
Source: Schüco
O tym, co to są budynki efektywne energetycznie dużo powiedzieć nam może ich charakterystyka energetyczna. Pod tym pojęciem, które jest mało zrozumiałe dla bardzo wielu osób, skrywa się ilość energii, która jest niezbędna do zagwarantowania domom pożądanego ogrzewania jak również wentylacji. Energia ta bywa również wykorzystywana w pewnych sytuacjach do chłodzenia bądź też oświetlania wnętrz.

Pages