Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/skeppasz.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/skeppasz.pl/includes/theme.inc).

śmieci

Nasze artykuły

Negatywne nawyki i ich oddziaływanie na środowisko

śmieciarka
W naszym kraju ostatnio zmodyfikowano prawa, którymi rządzą się usługi komunalne. To mądre rozwiązanie, mimo tego, iż na starcie realizacji nowych praw dominował straszny chaos. Wielu mieszkańców nie miało dostępu do odpowiednich kontenerów na odpadki, na ulicach zalegały stosy niezutylizowanych śmieci. W ostatnim czasie należy stwierdzić, że kwestia została unormowana. W okolicy domów stanęły właściwe kontenery, a mieszkańcy otrzymali obowiązujące instrukcje od przedsiębiorstw komunalnych. Trzymajmy kciuki za to, by mieszkańcy Polski wreszcie zobaczyli, jak bardzo istotne jest dbanie o planetę poprzez odpowiednie utylizowanie śmieci.

Nie można dopuścić do zalegania śmieci

śmieci
Author: Alan Stanton
Source: http://www.flickr.com
Im więcej spożywamy, im więcej materiałów nabywamy, tym więcej śmieci produkujemy, a co się z tym wiąże, tym większe ich ilości są przez nas wyrzucane. Dlatego właśnie tak istotne jest to, aby w każdym mieście dobrze funkcjonował system ich wywożenia, gdyż w przeciwnym razie może się okazać, że nasze ulice są brudne, zaśmiecone oraz co najgorsze, w trakcie upałów, może dojść do powiększania się zarazków oraz powstania epidemii.

W jaki sposób pozbyć się przedmiotów i dlaczego jest tak to istotne? Naprawdę nie warto składować niepotrzebnych przedmiotów w domu

kontenery na śmieci na posesji
Author: DaveBleasdale
Source: http://www.flickr.com
Zbieranie przedmiotów czasem oznacza chorobę. Nie ma kłopotu, gdy faktycznie gromadzimy rzeczy, jakich używamy i które są nam potrzebne. Trudność pojawia się jednak w chwili, gdy zbieractwo przybiera coraz groźniejszą postać i zbieramy wtedy w sumie wszystko co jest możliwe do zebrania.

Gospodarka odpadami - czyli segreguj mądrze śmieci.

odpady
Gospodarka odpadami to dziś temat niezwykle medialny. Da się to dostrzec w postaci ustawionych na osiedlach kubłach do sortowania odpadów lub też w mijanych przechodniach, którzy posłusznie noszą porozdzielane resztki i rzucają do przeznaczonych na konkretny surowiec kontenerów. Sortowanie śmieci staje się powoli nie tylko ekologiczne, ale i moda. Obecnie w dobrym tonie jest rozdzielać śmieci: gazety przeznaczać na makulaturę, słoiki wrzucać do szkła, a butelki po napojach do plastiku. W mieszkaniach posiadamy specjalnie przeznaczone do odpowiedniego tworzywa pojemniki. I widok segregujących śmieci ludzi przestaje dziwić. Wręcz przeciwnie: to ci maszerujący z szarym workiem, w którym jest wszystko, wzbudzają powszechne zdziwienie.

Wywóz odpadów

kosze na śmieci
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Nie wszystko można umieścić do normalnego pojemnika na odpady. Istnieją wszakże odpady niebezpieczne, które powinny być składowane w specjalnych miejscach lub transportowane przez odpowiednie przedsiębiorstwa utylizacyjne. Najoczywistszym przykładem groźnych śmieci są śmieci, które gromadzą się w szpitalach. Większość z nich jest niszczona na miejscu. W szpitalach do palenia od razu są przeznaczane takie rzeczy, jak m.in. powycinane organy ludzkie. Stanowią one groźbę skażenia, więc powinny być prędko niszczone w specjalnych piecach. Inne rzeczy, czyli np. gazy wyjałowione, są zabierane przez odpowiednie firmy.

Pages