Zdrowa, ekologiczna żywność

Nasze artykuły

Korzystne dla zdrowia, naturalne środki

herbatki ziołowe
Author: Firma Jard sp z o.o.
Od najdawniejszych czasów ludzkość wykorzystywała rośliny, zioła i pozostałe naturalne środki do celów zdrowotnych. Spora liczba preparatów farmakologicznych opiera swój skład na występujących w przyrodzie środkach. Preparaty z roślin mogą służyć wielu pożytecznym celom. Można je nabyć pod różnymi postaciami, lub samodzielnie zebrać i przetworzyć. Należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności.

Zdrowe odżywianie jest modne i opłacalne

zdrowe śniadanie
Author: AnnieAnniePancake
Source: http://www.flickr.com
Znacznie częściej pisze się o tym, iż człowiek musi się żywić zdrowo, jeść o takich samych godzinach i spożywać około pięciu dań dziennie, ale równocześnie w małych ilościach. Takie właśnie jedzenie powinno nam zagwarantować nie tylko świetną figurę, lecz też oraz ogromną energię, jak i zdrowie, którym będziemy mogli cieszyć się do później starości. Jednak co w takim razie powinniśmy jeść, by rzeczywiście właściwie się odżywiać?

Otwieramy się na zupełnie nowe doświadczenia kulinarne

Pasta z soczewicy
Source: ekoj.pl
Przez minione 20 lat otworzono w naszym kraju gro restauracji orientalnych, które proponują dania, z którymi nie spotkamy się w naszej rodzimej kuchni. Jedną z takowych dań jest na przykład zupa kokosowa, która przybyła do nas z Tajlandii. Jest to zupa, która posiada charakterystyczny dla siebie posmak, który przypada do gustu bardzo wielu smakoszom. Zupa ta podawana jest na ogół z ryżem, który ugotowany jest na parze.

Zadbaj o siebie.

ekologiczne jedzenie raw
Author: Holistic Sverige AB
Source: http://www.flickr.com
Absolutnie każdy lekarz poinformuje nas o tym, że sposób w jaki odżywiamy się każdego dnia może mieć ogromny wręcz wpływ na ogólny stan naszego zdrowia. Często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale lekceważenie swojej diety może sprowadzić na nas sporo istotnych problemów zdrowotnych, zatem jeżeli chcielibyśmy nieustannie cieszyć się rzeczywiście odpornym i wolnym od różnych chorób organizmem to obowiązkowo musimy potraktować takie sprawy z jak najwyższą uwagą.

Smakowity boczek – od czego zainicjować przygotowania?

podany na talerzu boczek z dodatkami
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com
Dla ogromnej liczby naszych rodaków bardzo duże znaczenie ma wykonywanie rozmaitych potraw we własnym zakresie. Można mieć wówczas stuprocentową pewność, że użyte do wykonywania potraw składniki są wysokiej jakości oraz, że pochodzą one ze sprawdzonego źródła. Patrząc na to, jak upiec boczek, rekomendowane jest przygotować z właściwym wyprzedzeniem całość składników. Wskazana gramatura surowego boczku, z czego chcemy zrobić naszą pieczeń, zdeterminuje ilość dodanej wody, oleju oraz przypraw.

Menu weselne, a zatem czego nie może zbraknąć na stole w trakcie weselnej uroczystości

wesele
Author: Shelley N.
Source: http://www.flickr.com
Wesele to znacząca, rodzinna uroczystość. Młodzi niejednokrotnie przygotowują się do niego przez parę miesięcy, a nawet rok lub dwa, więc starają się, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jednym z najważniejszych elementów udanego przyjęcia weselnego jest pyszne jedzenie. Czego nie może brakować na weselnym stole, aby goście byli faktycznie zadowoleni z imprezy Bezsprzecznie są to gorące dania.

Jakie zalety posiada zdrowa żywność, gdzie da się bezpiecznie zakupić takie produkty

Żywność ekologiczna
Author: Peter Hellberg
Source: http://www.flickr.com
O tym, jak istotne jest odpowiednie odżywianie, nie od dzisiaj wiadomo. I wiadomo nie od dziś, że niestety to, co znajdzie się w dużej części sklepów nie zawsze jest dobre dla naszego zdrowia, nawet jeśli teoretycznie spełnia zakładane normy. Współczesne, nastawione na wydajność rolnictwo opiera się na jak największym minimalizowaniu kosztów wytworzenia.

Pages