Zdrowa, ekologiczna żywność

Nasze artykuły

Wymierne korzyści, które pociąga za sobą picie herbatki sprawia, iż staje się to coraz bardziej powszechne

Herbata
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com
Funkcjonując w stałym pędzie wielu ludzi potrzebuje w środku dnia posiłkowego zastrzyku werwy, żeby zdołać sprawnie funkcjonować jeszcze przez parę godzin. Jednym, najbardziej odpowiada treściwa, trwająca kwadrans drzemka, inni dużo wolą zaczerpnąć po filiżankę mocnej kawy. Ta tymczasem, jest ostatnio coraz to bardziej wypierana przez „używkę po fachu”, czyli herbatę.

Jak mieć konkretnie eko podejście do życia? Należy pamiętać o paru ważnych sprawach

zdrowe przekąski
Author: Chuck Feder
Source: http://www.flickr.com
Ekologia jest aktualnie ideą, jaka przyświeca coraz większej grupie osób. Czasem można wybierać rozwiązania przyjazne naturze wyłącznie z dobrej woli, z innej jednakże strony gwarantują nam znaczną oszczędność. Możemy twierdzić, iż segregacja odpadów czy oszczędzanie wody to tylko nasze małe działania, jakie nie są ważne w porównaniu do skali wielkich fabryk albo ruchu drogowego, jednak prawda jest całkowicie inna. Często nawet nie wiemy, jak mocno nasze decyzje mogą oddziaływać na otaczającą nas rzeczywistość.

Suplementy diety - czy dobrze jest w nie zostawić kapitał pracując nad swym ciałem?

rozmowa z lekarzem
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Obecnie kult postawnej, umięśnionej sylwetki jest bardzo powszechny. Zmiana złych nawyków jest za każdym razem sprzyjająca, należy jednak podjeść do tego ze zdrowym rozsądkiem.

Siła tkwi w zdrowej wodzie. Na co wpływa woda?

butelki wody mineralnej
Author: Diego Torres Silvestre
Source: http://www.flickr.com
Na pewno wszyscy świetnie orientujemy się, że nasz organizm składa się w większości z wody. Stanowi ona aż 70 % naszej masy. Dlatego tak istotne jest nieustanne spożywanie wody. Być może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale odwodnione komórki szybciej się starzeją i stanowią łatwy cel do atakowania dla niebezpiecznych chorób i bakterii.

Fenomen oraz popularność zdrowej żywności - skąd ostatnie zainteresowanie produktami eko?

Zdrowa żywność
Source: ekoj.pl
Prawdziwym hitem kilku ostatnich lat jest niewątpliwie żywność ekologiczna, która zdobyła przychylność już wielu tysięcy konsumentów, którzy na co dzień zaopatrują się w artykuły spożywcze pochodzenia naturalnego. Tego rodzaju żywność charakteryzuje się tym, że jej produkcja odbywa się bez udziału specyfików chemicznych, w szczególności nawozów i pestycydów.

Jonizacja wody gwarantuje jej bardzo dobrą jakość

czysta górska woda
Author: M Yashna
Source: http://www.flickr.com
Wiele jest aktualnie firm, jakie zajmują się zapewnianiem wody pitnej. Rzecz jasna nie ma się szczególnie dużego wyboru, gdyż w zależności od tego, jaka firma zaopatruje dany obszar w wodę, należy wybrać tę firmę i korzystać z dostarczanej wody. Lecz jest zdecydowanie większa liczba firm, które próbują wodę jonizować, dlatego że jest ona bardzo zdrowa dla człowieka. Jonizacja umożliwia bowiem zniszczyć bardzo dużo bakterii, które w wodzie się znajdują i po dostaniu się do naszego organizmu, wywołują rozmaite sytuacje, co zazwyczaj wiąże się z rozmaitymi chorobami, niekorzystnym samopoczuciem itp.

Magiczne oddziaływanie miodu

miód
Miód to niesamowity produkt. Znany jest nam od wieków, a mimo to nieustannie umie zadziwiać swoimi zbawiennymi właściwościami zdrowotnymi. Od niedawna w Polsce można znaleźć wiadomości na temat nowej dziedziny medycyny niekonwencjonalnej, opartej właśnie na produkcie. Apiterapia, gdyż tak precyzyjnie określa się leczenie miodem, notuje sporą popularność w Polsce.

Pages