Zdrowa, ekologiczna żywność

Nasze artykuły

Jaki nóż do kuchni

Jaki nóż do kuchni wybrać?
Source: avago.com.au
Atrakcyjne swego czasu w naszym kraju stało się spędzanie czasu ze znajomymi na grupowym przygotowywaniu posiłków. To fajny zwyczaj i wspaniale, że ciągle zyskuje na popularności. To doskonała alternatywa dla wspólnych wypadów do restauracji, a ponadto umożliwia pochwalenie się swoimi umiejętnościami. Aby jednak samo przygotowywanie posiłków było przyjemne warto posiadać w kuchni odpowiedni sprzęt. Najważniejszy jest nóż. Na przykład dobry nóż ceramiczny wcale nie musi być drogi! Więcej o wyborze noży w artykule.

Co to jest dieta raw? O co w niej chodzi i czy dobrze jest stosować ją w swoim życiu?

warzywa
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com
Dieta raw food to głównie produkty pochodzenia roślinnego. To znaczy zalicza się do nich świeże owoce i warzywa, ale i kiełki, orzechy czy nasiona. W jej skład jednak mogą również wejść owoce morza, jajka i mięso. Wszystko zależy od poglądów, a każda osoba musi indywidualnie dobrać sobie swoją dietę.

Jak zaoszczędzić na zakupach codziennych produktów typu herbata na wagę?

filiżanka herbaty
Author: Matthias Ripp
Source: http://www.flickr.com
Wielu ludzi pamięta chwile, kiedy czerpano pożywienie prosto ze źródła. Chcąc zjeść jajko w mundurku na śniadanie trzeba było wyjść do własnego kurnika bądź poprosić jajka jedną z wielu posiadających kurczaki sąsiadek.

Zdrowe oraz pyszne towary, jakie pochodzą z natury

Zdrowe jedzenie
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com
Natura ma nam do zaoferowania naprawdę dużo doskonałych, wyśmienitych i przede wszystkich zdrowych produktów, jakie dostarczają naszemu organizmowi wiele cennych minerałów oraz wartości odżywczych. Do tego w takiej zdrowej oraz nieprzetworzonej żywności odszukamy także cenne dla naszego układu enzymy, proteiny, koenzymy oraz także błonnik, niezbędne aminokwasy albo dobre oleje oraz tłuszcze.

Z jakich miejsc należy pozyskiwać zdrową żywność?

jedzenie na diecie
Author: with wind
Source: http://www.flickr.com
Duża część z nas doskonale wie, że zdrowie stanowi dla nas wielką wartość. W większości przypadków czynimy wszelkie wysiłki, aby móc utrzymać go w adekwatnym stanie przez wiele lat. Niemniej natomiast nie jest to takie łatwe zadanie. Na nasze zdrowie ma bowiem wpływ niezmiernie wiele szczegółów, o jakich w szeregu przypadków istnieniu nawet nie wiemy. Lekarze bezdyskusyjnie potwierdzą, że ogromny wpływ na nasze stan naszego zdrowia bez wątpienia ma dieta.

Kiepskie przyrządzanie potraw na długi czas może zniechęcić do optymalnego odżywiania

dieta
Author: Genkaku
Source: http://www.sxc.hu
Złe przygotowanie na długi czas zraziło ludzi do szpinaku. Na szczęście dziś ochoczo korzystamy ze przepisów włoskich i francuskich, przez co to bogate w kompozycje odżywcze roślina warzywna smakuje naprawdę bardzo dobrze. Liście szpinaku posiadają cechy antynowotworowe i strzegą przed miażdżycą. Atrybuty medyczne szpinaku to zasługa beta-karotenu, witaminy C dodatkowo luteiny – znakomitych przeciwutleniaczy. Poza tym szpinak urozmaicony jest w potas, żelazo i kwas foliowy.

Zioła – cudowny wpływ na kondycję zdrowotną

zioła
Author: KateMonkey
Source: www.flickr.com
Zioła są od pokoleń stosowane w celach leczniczych. Leczenie ziołami ma więc naprawdę długą tradycję. We współczesnych czasach zainteresowanie ziołami wcale nie spada, a wręcz przeciwnie. Wciąż przybywa osób, które chętnie sięgają po zioła nie tylko po, aby się leczyć, ale także, aby pewnym chorobom zapobiegać.

Pages