Maszyny rolnicze i nie tylko

Nasze artykuły

W jaki sposób ogromne potrzeby ludzkości doprowadziły do jednego z ważniejszych odkryć w urządzeniach chemicznych

maszyna przemysłowa
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Jest takie powiedzenie, że potrzeba to matka różnych wynalazków, i rzeczywiście w bardzo wielu przypadkach będzie się to sprawdzać. Zwłaszcza wtedy, gdy człowiek będzie się chciał napić dobrego trunku, a tymczasem dostępne techniczne możliwości mogą mu na to nie pozwolić. A cała sprawa wzięła się od tak prozaicznej, a jednocześnie ważnej dla ludzi czynności, jaką była destylacja produktów alkoholowych.

Przycinanie wyrobów stalowych Hardox

Konstrukcja stalowa
Author: Frerk Meyer
Source: http://www.flickr.com
Stal Hardox to unikalna stal w rozmaitych gatunkach, rozmaitej twardości, oraz rozmaitych wymiarach, z jakich każdy rodzaj posiada własne, osobliwe cechy. Cechuje ją duża wytrzymałość na zużywanie ścierne, możliwość obróbki skrawaniem specjalistycznymi narzędziami, spawalność, wielkie właściwości mechaniczne i wytrzymałość na obciążenia udarowe.

Kiedy potrzebne jest precyzyjne cięcie a także wykańczanie stali

cięcie metalu
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Rodzajów stali i ich przeznaczeń jest bardzo wiele, poczynając od zwykłej konstrukcyjnej do stali służącej w wyższym stopniu wyszukanym zastosowaniom, dla przykładu we wzornictwie, produkcji naczyń czy jako estetyczna armatura łazienkowa. Możemy też ze stali nierdzewnej wykonywać szafki czy kasety.

Cięcie – najnowsze techniki obróbki materiałów

W związku z ciągle rosnącymi wymaganiami klientów, które mają związek z jakością kupowanych produktów, obserwuje się olbrzymi skok rozwoju techniki i technologii. Sytuacja ta odnosi się do różnych gałęzi przemysłu, począwszy od budownictwa, skończywszy na obróbce metalu.

Sposoby rozgraniczania metalu - tłumaczymy zabieg cięcia laserowego i wodą.

Obróbka metali
Author: VirgoGal25
Source: http://www.flickr.com
Sposoby wydzielania metalu są różnorodne, usługodawcy proponują nam zarówno laserowe, wodne, plazmowe, jak i tlenowe. Scharakteryzujemy dwa pierwsze zabiegi, są one bowiem w największym stopniu lubiane.

Dzisiejsze i drobiazgowe technologie - cięcie strumieniem wody, wycinanie laserowe

nowoczesne technologie
Author: Ian D. Keating
Source: http://www.flickr.com
Mnogość firm proponuje dzisiaj usługi takie jak na przykład wycinanie laserowe, cięcie plazmą, spawanie czy też foliowanie, takie firmy posiadają także wiele solidnych i dobrych jakościowo produktów, takich jak na przykład blachy nierdzewne, które okazują się niesłychanie użyteczne w wielu przeróżnych branżach działających dzisiaj na rynku.

Pages