Twój własny ogródek

Nasze artykuły

Brakuje Ci kontaktu z przyrodą? Nie jesteś sam. Wiele osób uskarża się na życie w mieście i marzy, że zamieszka kiedyś na wiosce

przytulny ogródek
Author: Madalina Ungur
Source: http://www.flickr.com
Jesteś mieszczuchem jednak coś ciągnie Cię na przedmieścia. Musisz mieszkać w mieście, gdyż masz tu blisko do pracy, zresztą, nawet jeśli chciałbyś się wyprowadzić musiałbyś sprzedać mieszkanie lub wziąć kredyt, czyli bardzo dużo formalności, a ponadto zmiana w życiu. Nie chcesz tego, lecz lubisz w weekend wyjechać za miasto, by delektować się dzikością przyrody i zbawiennym spokojem.

Jak pokonać szkodniki

Uprawianie roślin ma to do siebie, iż każdy prawdziwy ogrodnik, bądź rolnik marzy, aby były one w jak najlepszym stanie. Zazwyczaj chodzi nam o wielkość bulw, owoców, krzewów, kwiatów itp. Oczekujemy aby owa roślina była w dobrej kondycji. Wiadomo, iż jednym ważnym czynnikiem rozwoju oraz kondycji roślin jest ziemia, a następnie dbanie.

Czynności w ogródku nie powinny być problemem. Poradzisz sobie z nimi za pomocą nowoczesnych narzędzi.

Elektronarzędzia
Author: Les Chatfield
Source: http://www.flickr.com
Działania w ogródku co poniektórym powodują wiele wspaniałości. Pojedynczym ludziom też chce się grzebać swoimi rękami, bo doceniają stare tradycje, gdzie całe dnie przebywało się na kreowaniu grządek. Aczkolwiek obecne czasy przystają na użycie całkiem przydatnych technologii.

Lampy ogrodowe – funkcjonalne oświetlenie obejścia

Ogrodowe oczko
Author: jpopesku1
Source: www.flickr.com
W zasadzie oświetlenie zewnętrzne domu tudzież oświetlenie ogrodowe można zbudować na pojedynczej lampie halogenowej nad drzwiami wejściowymi do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak skąpe zewnętrzne oświetlenie może jednak okazać się niezbyt. Zatem jak dobierać lampy ogrodowe, ażeby odpowiednio spełniały swoje funkcje? W jaki sposób oszczędzać prąd stosując lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą być także dekoracją?

Aranżacja terenu w pobliżu nowego budynku

Dekoracyjny ogródek przed domem
Author: www.flickr.com
Source: www.flickr.com
Zagospodarowanie przestrzeni w okolicy budynku, to przeważnie ostatni moment wyczerpujących robót, po długiej drodze przez proces budowy i wprowadzeniu się. Bujny trawnik wokół domu ma za zadanie nie tylko ładnie wyglądać, lecz również być funkcjonalny i nietrudny w utrzymaniu.

Pages