Twój własny ogródek

Nasze artykuły

Jeśli uwielbiasz kwiaty - otwórz kwiaciarnię

Wiosenne bratki
Author: Leo-setä
Source: http://www.flickr.com/photos/uncle-leo/3179606968/
Kwiaty są bez wątpienia niezmiernie ładne i pachnące. Wydaje się zatem, iż spędzenie sporego kawałka swojego życia w kwiaciarni jest fantastycznym rozwiązaniem. Jednak chociaż faktycznie kwiaciarnia to takie miejsce, gdzie człowiek aż chce powracać, to trzeba również myśleć o pieniądzach. A więc czy kwiaciarnia Katowice jest interesem, który oprócz szczęścia może dać dla nas pieniądze? Oczywiście, że tak! W naszych miastach jest bardzo dużo kwiaciarni, zatem to doskonale pokazuje, iż jest jakiś popyt na kwiaty, itp.

Piasek możemy z powodzeniem zastąpić żwirkiem

Ogród w sierpniu
Author: UGArdener
Source: http://www.flickr.com/
Urządzamy swój ogród, sadzimy w nim różnorakiego typu kwiatki i drzewka, i jednocześnie przykładamy wielkich starań, by przedstawiały się one jak najwspanialej. Żeby posiadały dostatecznie dużo przestrzeni, to zostawiamy dookoła nich wolną przestrzeń, gdzie nie rośnie trawa, tak aby nic nie wyciągało z ziemi składników odżywczych. Oraz jesteśmy zachwyceni do momentu, gdy nie pada, nie wieje, kiedy piach z tego miejsca nie zaczyna lecieć na trawę, lub kiedy nie dostrzegamy, iż mniejsze zwierzaczki próbują kopać w tym piachu pod drzewkami.

Okolica właśnie naszego ogrodu powinno być ładniejsze!

ogród
Author: Grupa Jukatan
Source: Grupa Jukatan
Ogród z pewnością powinien ładnie wyglądać, lecz także wielce istotne jest jego otoczenie. Zatem starajmy się zadbać o wszystko co ma związek ze wszystkim co wokoło ogrodu. Doskonale, że chociaż nierzadko niezbyt potrafimy w ogóle sensownie rozeznać się, jeśli w rachubę wchodzi właśnie otoczenie ogrodu, to jednakże tuż po zaznajomieniu się z owym tekstem będziemy mieli możliwość znacznie powiększyć zakres swojej wiedzy.

Urządzanie działki Co należy dowiedzieć się?

piękne otoczaki w ogrodzie
Author: Navin75
Source: http://www.flickr.com
Ogród to miejsce, które ma służyć odpoczynkowi i relaksowi na łonie przyrody. Powinien być oazą spokoju dla mieszkańców. Zależnie od upodobań i ilości wolnych chwil ogrody będą wyglądać w różny sposób. Dawniej przydomowy ogródek służył przede wszystkim do uprawiania jarzyn i owoców, by nie trzeba było ich nabywać. Jeżeli teren był wystarczająco duży, odgradzało się miejsce na sad, gdzie sadzono drzewa owocowe.

Jak dobrze radzić sobie z kretami?

kretowisko
Author: Dulup
Source: https://www.flickr.com
Krety na działce bądź w ogrodzie zdołają być faktycznie ogromnym kłopotem. Te małe zwierzątka potrafią wręcz zdemolować pełny ogród, nad którym prawdopodobnie mocno pracowaliśmy i wciąż pracujemy. Jednakże krety są w dzisiejszych czasach pod osłoną, w związku z tym zabijanie tych drapieżników jest nielegalne. Bez wątpliwości nie winniśmy więc tego robić. W jaki sposób więc radzić sobie z kretami? Najbardziej popularnym i aktywnym sposobem na te szkodniki jest siatka na krety.

Przygotowanie bezpiecznego i ciekawego placu zabaw

plac zabaw
Author: Ryan Hyde
Source: http://www.flickr.com
Formowanie pewnego i atrakcyjnego punktu w ogrodzie, w którym dziatwa w rozmaitym wieku będą miały możliwość fajnej zabawy we prywatnym świecie nie jest tematem prostym.
Prawdziwe produkty są w modzie, produkty z drewna są korzystne i przyjemne, dlatego drewniane place zabaw zachwycają troską o detale i kolorystyką.

Jak wygląda najmodniejszy ogród?

ogrodzona posesja
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Najświeższe trendy w tworzeniu ogrodów wyznacza przede wszystkim ekologia. Bardzo modna staje się naturalność i swoboda w ogrodach, a kreatorzy zaręczają, że im mniejsza ingerencja w rośliny, tym ciekawszy efekt zostanie osiągnięty. Naturalny ogród nie powinien stanowić kopii natury, a dawać wrażenie obcowania z nią.

Pages