Twój własny ogródek

Nasze artykuły

Stawiamy ogród

ogród
Author: ChodHound
Source: http://www.flickr.com
Lubisz spędzać każdą wolną chwilę w otoczeniu roślin? A może chciałbyś oglądać zmieniającą się przyrodę za panoramicznym oknem? Spoglądać w wiklinowym fotelu, przy filiżance aromatycznej herbaty na zasypane śniegiem drzewa...

Planowanie miejsca dookoła świeżo zbudowanego budynku

Nawierzchnia wykonana z kostki Promenada® Ruda kobaltu
Author: Bruk-Bet®
Source: Bruk-Bet®
Aranżacja miejsca w pobliżu budynku, to zazwyczaj finalny etap ciężkich robót, po długiej drodze przez tok prac budowlanych i wprowadzeniu się. Zielony ogród dookoła posesji ma za zadanie nie tylko zachwycać, lecz również być praktyczny i nietrudny przy pielęgnacji.

Jak zadbać o piękno swojego ogrodu?

czerwone róże w ogrodzie
Author: Frank Deckmann
Source: http://www.flickr.com
Ogród to fantastyczne miejsce dla wszystkich zainteresowanych miłym spędzaniem wolnego czasu. W dzisiejszych czasach mamy generalnie sporo mniej szans na to by spędzać czas na powietrzu, zatem zwłaszcza w XXI-wieku posiadanie własnego ogrodu to doskonała sprawa. I z tego powodu definitywnie każda osoba, która chce miło spędzać życie w żadnym razie nie może mówić, że są bardziej interesujące opcje, aniżeli ogród. Dobrze, lecz co szczególnie jest aż takiego zajmującego w swoim ogrodzie?

Jak wygląda najmodniejszy ogród?

ogrodzona posesja
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Najświeższe trendy w tworzeniu miejsc zieleni wyznaczają inspiracje ekologiczne. Na topie jest teraz naturalność i swoboda w ogrodach, a ich twórcy zapewniają, że im mniejsza ingerencja w rośliny, tym lepszy rezultat osiągniemy. Naturalny ogród nie powinien kopiować natury, a dawać poczucie obcowania z nią.

Jak kupić dobrą kosiarkę do ogrodu?

kosiarka
Author: Husqvarna
Source: Husqvarna
Sporo osób marzy o posiadaniu swojego ogrodu. Warto jednakże pamiętać, że jest to naprawdę duży obowiązek, jako że nie ma smutniejszego widoku niż zaniedbane rośliny. Co najważniejsze, trzeba wyposażyć się w konieczne narzędzia. Nie powinno to współcześnie nastręczyć jakichkolwiek trudności, gdyż wybór na dzisiejszym rynku jest rzeczywiście dosyć duży, a dużo maszyn jest w stanie wykonać w sumie całą pracę za człowieka. Jednym z podstawowych elementów tego wyposażenia jest kosiarka, która da możliwość na szybkie skoszenie trawy. Ma to ogromne znaczenie w przypadku ogrodów o dużej powierzchni, ponieważ wtedy też pracy jest zdecydowanie więcej.

Urządź swój ogród - zainwestuj w meble ogrodowe

meble ogrodowe
Author: Crinklecrankle.com
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli zależy nam na tym, by przyjemnie spędzić czas w ogrodzie powinniśmy zainwestować w meble ogrodowe. Pośród ofert wielu sklepów z tego typu asortymentem, każdy znajdzie coś do wypoczynku na świeżym powietrzu. Bez względu na to, czy mamy spory ogród za domem, czy małą działkę na pewno znajdziemy meble ogrodowe, które idealnie wpasują się w konkretne miejsce. Dzięki odpowiednio dobranym meblom ogrodowym wspólne spotkanie z rodziną lub znajomymi w ogrodzie będzie dobrą zabawą. Jeżeli w rodzinie są małe dzieci dobrze jest pomyśleć o meblach ogrodowych z huśtawką. A jeżeli nasza rodzina należy do tych liczniejszych, warto skusić się na dwa zestawy mebli ogrodowych, by nikt podczas przyjęcia na świeżym powietrzu nie czuł się pokrzywdzony.

Piękne ozdoby idealne do ożywienia ogródka

kompozycja z kamieni do ogrodu
Author: waferboard
Source: http://www.flickr.com
Ogród to nasz prywatny zmniejszony kawałek przyrody. Jeżeli dążymy do stworzenia w nim namiastki zdrowego zakątka, na pewno znajdziemy zakątek na kompozycje z kruszywa.

Na niewielkiej działce miejskiej można urządzić wokół domu przyjazny mały ogródek. Nim zaczniemy projektowanie, musimy wziąć pod uwagę każdą drobnostce. W miejskim ogródku bardzo ważne jest stworzenie iluzji przestrzeni, jak również zakup odpowiednich roślin. Kamień otoczak, to kamień o zaokrąglonych kształtach, uformowany przez tarcie i obijania się o siebie w korytach płynącej wody.

Pages