Twój własny ogródek

Nasze artykuły

Architekt krajobrazu – kim jest?? Sprawdzamy co należy do jego obowiązków

architekci krajobrazu
Author: Luebke
Source: http://www.flickr.com
Już od dawnych czasów wiadomo, iż otaczająca nas przestrzeń istotnie na nas oddziałuje. Już w epoce starożytnej ludzie starali się w taki sposób wpływać na krajobraz, by był on dla nich przyjemną przestrzenią umożliwiającą wyciszenie. Człowiek instynktownie zwraca uwagę na rzeczywistość w jakiej przebywa, stąd bardzo ważnym jest, aby była ona harmonijna i przyjemna dla oka.

Przegląd mniej typowych oczek wodnych

Oczko
Author: cliff1066
Source: www.flickr.com
Najbardziej typowe oczka wodne powstają z wykorzystaniem folii oraz betonu, sporo zwolenników mają przy tym również akweny murowane. Nie oznacza to jednak, że osoby zainteresowane nieco bardziej oryginalnymi rozwiązaniami stają na straconej pozycji, w cenie są bowiem również zbiorniki wykonane z szeregu innych materiałów.

Jakie środki prewencyjne trzeba przestrzegać w naszej pracy?

rękawice ochronne w kolorze niebieskim
Author: Lindab Group
Source: http://www.flickr.com
Zapewnienie stosownych i zarazem bezpiecznych warunków pracy jest dzisiaj zasadniczym obowiązkiem pracodawcy. Jako pracownicy fizyczni obligatoryjnie musimy posiadać wszystkie środki ochronne, dzięki którym wydajnie ochronimy nasze zdrowie i życie. Jednym z symptomów ukończenia tego rodzaju obowiązków przez pracodawcę jest dostarczanie osobom zatrudnionym odzieży ochronnej. Jej znaczenie w trakcie naszej pracy jest w szeregu przypadków nieocenione. Znajduje ona szczególnie swoje zastosowanie w toku wykonywania czynności manualnych, kiedy to w szeregu przypadków narażeni jesteśmy na mnogie okoliczności mogące mieć pejoratywny wpływ na nasze zdrowie. Kluczem do sukcesu jest w tym położeniu stosowanie dobranych środków, które będą należycie dobrane do warunków, w którym przyjdzie nam wykonywać pracę. Ich selekcja powinna zostać przez nas dokonana z potrzebną sumiennością.

Zakupy w Gdańsku – kosiarki do trawy jako pomysł na odpowiednie zadbanie o nasz ogród

kosiarki
Author: Gardena
Source: Gardena
Gdańsk to najpopularniejsze miasto na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Jego historia sięga setek lat wstecz i obejmuje także okresy przynależności do Niemiec. Z drugiej strony dobrze jest zwrócić uwagę na fakt, że także w tamtych czasach było ono traktowane z uprzywilejowaniem, a jego rozbudowa była traktowana priorytetowo.

Stawiamy ogród

ogród
Author: ChodHound
Source: http://www.flickr.com
Lubisz przebywać w otoczeniu kwiatów? A może pragniesz podziwiać zmieniającą się przyrodę za panoramicznym oknem? Spoglądać w wygodnym fotelu, przy filiżance aromatycznej kawy na pożółkłe liście drzewa...

Aranżacja terenu w pobliżu nowego budynku

Dekoracyjny ogródek przed domem
Author: www.flickr.com
Source: www.flickr.com
Planowanie terenu dookoła budynku, to przeważnie finalny etap wyczerpujących prac, po przeprawie przez tok prac budowlanych i przeprowadzce. Piękny trawnik przy nieruchomości powinien nie tylko zachwycać, lecz również być funkcjonalny i łatwy w utrzymaniu.

Dobrze jest posiadać zadbany ogród

Letni ogród
Author: Muffet
Source: http://www.flickr.com
Ogród to fajne miejsce do odpoczynku: choć zapewne jeżeli ktoś zaznajomi się z tym artykułem w śnieżny dzień nie będzie zbytnio dostrzegał zalet posiadania ogrodu. Jednak przez bądź co bądź znaczącą część roku kalendarzowego mieszkańcy naszego kraju mają okazję fajnie spędzać wolne chwile w ogrodzie.

Pages