Drzewa, krzewy, rośliny

Nasze artykuły

Architekt krajobrazu – kim jest?? Sprawdzamy co należy do jego obowiązków

architekci krajobrazu
Author: Luebke
Source: http://www.flickr.com
Już od dawnych czasów wiadomo, iż otaczająca nas przestrzeń istotnie na nas oddziałuje. Już w epoce starożytnej ludzie starali się w taki sposób wpływać na krajobraz, by był on dla nich przyjemną przestrzenią umożliwiającą wyciszenie. Człowiek instynktownie zwraca uwagę na rzeczywistość w jakiej przebywa, stąd bardzo ważnym jest, aby była ona harmonijna i przyjemna dla oka.

Przegląd mniej typowych oczek wodnych

Oczko
Author: cliff1066
Source: www.flickr.com
Najbardziej typowe oczka wodne powstają z wykorzystaniem folii oraz betonu, sporo zwolenników mają przy tym również akweny murowane. Nie oznacza to jednak, że osoby zainteresowane nieco bardziej oryginalnymi rozwiązaniami stają na straconej pozycji, w cenie są bowiem również zbiorniki wykonane z szeregu innych materiałów.

Jakie środki prewencyjne trzeba przestrzegać w naszej pracy?

rękawice ochronne w kolorze niebieskim
Author: Lindab Group
Source: http://www.flickr.com
Zapewnienie stosownych i zarazem bezpiecznych warunków pracy jest dzisiaj zasadniczym obowiązkiem pracodawcy. Jako pracownicy fizyczni obligatoryjnie musimy posiadać wszystkie środki ochronne, dzięki którym wydajnie ochronimy nasze zdrowie i życie. Jednym z symptomów ukończenia tego rodzaju obowiązków przez pracodawcę jest dostarczanie osobom zatrudnionym odzieży ochronnej. Jej znaczenie w trakcie naszej pracy jest w szeregu przypadków nieocenione. Znajduje ona szczególnie swoje zastosowanie w toku wykonywania czynności manualnych, kiedy to w szeregu przypadków narażeni jesteśmy na mnogie okoliczności mogące mieć pejoratywny wpływ na nasze zdrowie. Kluczem do sukcesu jest w tym położeniu stosowanie dobranych środków, które będą należycie dobrane do warunków, w którym przyjdzie nam wykonywać pracę. Ich selekcja powinna zostać przez nas dokonana z potrzebną sumiennością.

Stawiamy ogród

ogród
Author: ChodHound
Source: http://www.flickr.com
Lubisz przebywać w otoczeniu kwiatów? A może pragniesz podziwiać zmieniającą się przyrodę za panoramicznym oknem? Spoglądać w wygodnym fotelu, przy filiżance aromatycznej kawy na pożółkłe liście drzewa...

Jeżeli mamy prywatny dom wówczas przydadzą nam się projekty ogrodów Warszawa

Ogród marzeń
Author: Margaret Anne Clarke
Source: http://www.flickr.com/photos/24350382@N07/3507303760/
Jak wiadomo posiadanie ładnego lokum jest jednym z marzeń wielu ludzi. Nie ma się z jakiego powodu zdumiewać, gdyż wielokrotnie związane jest to z dużym wydatkiem, przeto też pozostaje niejednokrotnie w obszarze marzeń ludzi.

Nowoczesne rozwiązania na działkach

Pielęgnowanie niedużego ogródka i sam ogród jest tu idealnym rozwiązaniem. Sadzenie rzepy i zbieranie kwiatów nie potrzebuje wielkiego wysiłku, a daje namacalne pożytki – zarówno dla kondycji duchowej i cielesnej staruszka, jak i dla jego pieniędzy. I tak jest właśnie w Polsce - w przytłaczającej większości ogródki uprawiają seniorzy. O ile masz rodzica lub dziadka, który uwielbia uprawę swoich roślin, powiedz mu, żeby zajrzał na cyfrowy portal ogrodniczy.

Czy przydomowy ogródek zawsze musi wyglądać tak samo?

ogrod
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Stworzenie prawidłowej aury w naszym przydomowym ogródku niezwykle w szeregu przypadków jest naszym priorytetem. Każdy z nas bowiem uwielbia przebywać na świeżym powietrzu na domiar tego w przyjemnym otoczeniu. W praktyce niejednokrotnie jesteśmy zmuszeni do przeprowadzania licznych prac porządkowych, dzięki którym nasz przydomowy ogród bez wątpliwości będzie wyjątkowo pociągający. Niemniej pomimo tego wyłączne uporządkowanie nie zastrzeże nam rewelacyjnych walorów optycznych.

Pages