Drzewa, krzewy, rośliny

Nasze artykuły

Brakuje Ci kontaktu z przyrodą? Nie jesteś sam. Wiele osób uskarża się na życie w mieście i marzy, że zamieszka kiedyś na wiosce

przytulny ogródek
Author: Madalina Ungur
Source: http://www.flickr.com
Jesteś mieszczuchem jednak coś ciągnie Cię na przedmieścia. Musisz mieszkać w mieście, gdyż masz tu blisko do pracy, zresztą, nawet jeśli chciałbyś się wyprowadzić musiałbyś sprzedać mieszkanie lub wziąć kredyt, czyli bardzo dużo formalności, a ponadto zmiana w życiu. Nie chcesz tego, lecz lubisz w weekend wyjechać za miasto, by delektować się dzikością przyrody i zbawiennym spokojem.

W jaki sposób dbać o wymagające kwiaty oraz rośliny?

Czerwone kwiaty amarylis
Author: Ian Chamberlain
Source: http://www.flickr.com
W czym znajduje się wyjątkowość rośliny takiej jak bukszpan? Wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z głęboką zielenią, cudownym zapachem oraz ze Świętami Wielkanocnymi. Możliwości przystrajania domów i mieszkań tą rośliną są bardzo duże, więc co osoba to idea. Każdy z nas może też kupić za niewielkie pieniądze nasiona tej rośliny. Dzięki temu będzie mógł cieszyć się jej pięknym wyglądem przez okrągły rok. Rośliny tego typu, a także wszelkie rośliny ozdobne od dawna cieszą się dużą popularnością.

Chryzantemy - i ich uprawa.

Chryzantemy
Author: Tanya Hart
Source: http://www.flickr.com
Przepiękne kwiaty, jakim są bez wątpienia chryzantemy Polakom kojarzą się w głównej mierze z jesienią jak również świętem Wszystkich Świętych. Jednakże chryzantemy to bardzo liczna grupa roślin. Ich popularność jest tak wielka, że bez problemów możemy je kupić w każdej kwiaciarni. W Polsce na chryzantemy mówimy również złocienie. Warto znać tę drugą nazwę, która może wprowadzić nas czasami w błąd, jeśli nie zna się tego pojęcia.

Stawiamy ogród

ogród
Author: ChodHound
Source: http://www.flickr.com
Lubisz spędzać każdą wolną chwilę w otoczeniu roślin? A może marzysz by podziwiać zmieniającą się przyrodę za panoramicznym oknem? Spoglądać w wygodnym fotelu, przy kubku aromatycznej kawy na pożółkłe liście drzewa...

Jeżeli mamy prywatny dom wówczas przydadzą nam się projekty ogrodów Warszawa

Ogród marzeń
Author: Margaret Anne Clarke
Source: http://www.flickr.com/photos/24350382@N07/3507303760/
Jak wiadomo posiadanie estetycznego domu jest jednym z marzeń wielu osób. Nie ma się z jakiej przyczyny dziwić, gdyż niejednokrotnie powiązane jest to z dużym kosztem, dlatego też pozostaje wielokrotnie w obszarze fantazjowań ludzi.

Co to jest tak naprawdę arborystyka? Czy coś wiemy o tym pojęciu? Jak wyglądają perspektywy rozwoju tej dziedziny?

Przycinanie drzew owocowych
Author: P_Keigan
Source: http://www.flickr.com
Co jakiś czas spotykamy frazy pseudonowe, chociaż działające już od lat. Dzieje się tak, bo stają się funkcjonalne dla szerszego grona ludzi i dzięki temu cieszą się popularnością. Tak jest z pewnością z arborystyką. Jest to dziedzina praktyczna, ale o podstawach, która tak naprawdę dynamicznie działać się w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodnie, ale też Polsce.

Pages