Ogólnie o gospodarce

Nasze artykuły

Własność intelektualna ma obecnie niesłychanie duże znaczenie

Produktywność w pracy
Author: Scott Maxwell
Source: http://www.flickr.com
Są to wszelkie wytwory ludzkiego umysłu i chociaż ich wartość jest niematerialna, to są ujmowane w formie materialnych nośników. Wytwory umysłu należy prawidłowo zabezpieczyć. Ale w jaki sposób? Skupimy się na 2 najbardziej popularnych – prawie autorskim oraz patencie.

Rozliczenie deklaracji podatkowej w sieci

Pieniądze, monety
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Ogólny dostęp do Internetu zezwala na wiele wygód, do których zalicza się szansę zrealizowania wielu spraw w postaci elektronicznej na odległość. W wirtualnej rzeczywistości można robić zakupy, obsługiwać konto bankowe, płacić rachunki, a dzięki przyszykowanej przez nas aplikacji możliwe jest także rozliczenie PIT przez internet. Taka szansa pozwoli Państwu na zaoszczędzenie wartościowego czasu i nerwów, które są powiązane z manualnym uzupełnianiem deklaracji podatkowych lub potrzebą stania w kolejkach na poczcie, czy w Urzędzie Skarbowym.

Jak poszukiwać ofert pracy, by odnaleźć wymarzony jak też dobrze płatny etat?

praca
Author: Lea Latumahina
Source: http://www.flickr.com
Każdy kto jest zainteresowany znalezieniem pracy winien zacząć od tradycyjnego sposobu, czyli od zapisania się do Urzędu Pracy w swoim powiecie. Oczywiście ta metoda nie zapewnia 100% gwarancji zatrudnienia. Dlatego trzeba szukać alternatywnych metod.

Nowoczesne programy online dzięki jakim można się rozliczyć z podatków.

Rozliczenie PIT-u online
Author: Eleleleven
Source: http://www.flickr.com
Nowoczesne aplikacje internetowe dzięki którym można się rozliczać z podatków to systemy unowocześnione, z których na pewno opłaca się korzystać. Dzięki temu bowiem będzie okazja oszczędzić sporo czasu, bo bez wychodzenia z mieszkania uzupełni się rozliczenie podatkowe. Obowiązkiem jest tylko wcześniej wyrobić sobie podpis elektroniczny oraz zarejestrować się w określonym systemie.

Czy warto dziś mieć wyższe wykształcenie?

Praca
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W Polsce mamy teraz wielu młodych ludzi z wyższym wykształceniem. Sporadycznie słyszy się, że w Polsce mamy większą ilość osób z dyplomem, niż w innych krajach Unii Europejskiej. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda - rzeczywista sytuacja jest nieco inna.

Pages