Bądź EKO

Nasze artykuły

Obiekt przyjazny naturze czyli dom energooszczędny- modny trend czy norma przyszłości?

Ekologiczny dom
Author: Jocelyn Kinghorn
Source: http://www.flickr.com
W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ochronie środowiska oraz sposobach oszczędzania energii, co odnotować można w wielu różnych dziedzinach, do których możemy też zakwalifikować architekturę. Z każdym rokiem przybywa osób decydujących się na tak zwane „zielone budownictwo”, które za priorytet obrało sobie zwrócenie naszej uwagi na specjalną konstrukcję, której główną funkcją jest ograniczenie utraty ciepła, wielokrotnie wydobycie energii z innych źródeł, a w następstwie czego możemy sobie pozwolić na obniżenie kosztów utrzymania budynku mieszkalnego.

Dobra kawa z najodleglejszych części świata to raj dla wszystkich amatorów tego napoju

kawa
Author: Lilian Wong
Source: http://www.flickr.com
Kawa jest prawdopodobnie najchętniej spożywanym napojem na świecie. Każdego dnia wypijamy tysiące litrów tego napoju. Jest ona najpopularniejszym, oprócz wody, napitkiem. Pijemy ją od setek lat. Palarnia kawy to dzisiaj szalenie chętnie odwiedzane miejsce. Amatorzy kawy mają możliwość spróbować takich kaw jak , kawa arabica czy kawa kolumbijska. Napój ten ma dużo korzystnych cech. Kawa arabica czy kawa kolumbijska, spożywana w rozsądnych ilościach może działać jak lek.

Złomowanie pojazdów, czyli co trzeba wiedzieć na temat oddawania samochodów do auto złomu

Złomowanie pojazdów
Author: Koziro Hasegawa
Source: http://www.flickr.com
Samochód, jaki od jakiegoś czasu nie nadaje się do użytkowania, ciągle jest w twoim garażu? Jak najszybciej powinno się coś z nim zrobić, ponieważ mogą wydzielać się z niego niebezpieczne płyny, m.in. paliwo. Auto złom Katowice to idealne rozwiązanie dla zepsutych, starych aut. Nim jednak zatelefonujesz do jednej ze stacji, poznaj kilka kluczowych informacji.
Po pierwsze należy przyszykować właściwe dokumenty, bez jakich nie może zostać zrealizowane złomowanie samochodów Warszawa.

Wzrost znaczenia energii odnawialnej na obszarze Łodzi - dowiedź się nieco więcej

wiatrak
Author: phault
Source: http://www.flickr.com
Łódź i okolice to rejon, zaspokajający ponad połowę zapotrzebowania energetycznego Polski. Niestety, większość energii pozyskiwana jest z elektrowni węglowej, co nie wpływa korzystnie ani na otaczającą nas naturę, ani na komfort życia na tym obszarze. W ciągu minionych lat możemy jednak zaobserwować spory wzrost zainteresowania zagadnieniem odnawialnych źródeł energii.

Jakie pożytki niosą zakupy lokalne13 i dlaczego powinno się kupować produkty u rodzimych sprzedawców?

zakupy lokalne
Author: Z.M.Pekpol Ostrołęka
Source: Z.M.Pekpol Ostrołęka
Obecnie konsumpcjonizm jest właściwością społeczeństw licznych krajów, co warunkowane jest wieloma przeżyciami w przeszłości. Tymczasem pomimo współczesnych, nowoczesnych poglądów wiele osób dzień dzisiejszy dalej robiąc zakupy nie zwraca atencji na ich jakość i wywodzenie. Jest to niezwykle ważne, bowiem mnóstwo artykułów żywnościowych wytwarzanych jest na sposób szkodliwy dla człowieka i otoczenia. Co prawda, ilość i rozmaitość produktów, które dostępne są w nowoczesnych galeriach handlowych nadzwyczaj kusi, bo przecież gdzie znajdziemy tak egzotyczne owoce jak nie w supermarkecie?

Pościel z wełny plusy i minusy

Author: REMES
Luksus to na pewno jedno z najistotniejszych kryteriów, jeśli chodzi o podejmowane przez nas decyzje konsumenckie. Z tego powodu coraz więcej osób przekonuje się do tego, że dobrze jest wydać więcej finansów na dobro, które cechuje się wyższą jakością, aniżeli zrobić wszystko, by jak najwięcej oszczędzić.

Segregowanie odpadów oraz ich wywóz do stosownych miejsc jest obecnie sprawą nieomalże elementarną

zapas
Source: pixabay.com
Większość ludzi wie o tym jak ważka staje się ochrona ekosystemu w naszym kraju. Jeszcze parę lat temu nie było na ten temat jakiejkolwiek edukacji, w związku z czym mnóstwo ludzi nie wiedziało jak się zachować w wielu sytuacjach.

Pages