Bądź EKO

Nasze artykuły

Ciekawe miejsca schowane gdzieś przed naszym wzrokiem. Niekiedy są tak blisko, że nawet się tego nie spodziewamy

Przykład samochodu marki Ford
Author: order_242
Source: http://www.flickr.com
Istnieją takie miejsca, niedostępne dla naszych oczu, w tych miejscach dzieją się rzeczy, o których mimo że słyszeliśmy to nigdy naprawdę nie widzieliśmy... Brzmi jak horror ale bynajmniej nie ma tu żadnej grozy.

Torby ekologiczne

torby
Author: http://torbydlafirm.pl/
Source: http://torbydlafirm.pl/
Wychodząc po sprawunki nie zapominamy nigdy o tym, w czym zakupy doniesiemy do mieszkania. Bardzo powszechne, bo ekologiczne i niezbyt kosztowne, jest wykorzystanie toreb wielorazowego użytku. Zwykle za kilka złotych można je zakupić w każdym większym markecie czy spożywczaku, by następnie, kiedy znów się tam pojawimy, nie szarpać się ze słabymi jednorazówkami a także, co właśnie jest tym ekologicznym tematem, nie zaśmiecać nimi środowiska. A jak już zdarzy się zapomnieć o solidnej torebce, kupujemy kilka tych foliówek, które czasem są wykorzystywane do innych, dalszych celów, a niekiedy wyrzucane przez nas od razu po wypakowaniu zakupów.

Nie jesteś usatysfakcjonowany z dostawcy gazu? Jesteś w stanie to zmienić. Nie wiesz jak? To rzeczywiście nie takie skomplikowane

palnik gazowy
Source: http://www.sxc.hu
To świetna wiadomość dla wielu odbiorców gazu. Od niedawna można wymienić nie tylko dostawcę prądu, ale także gazu. Jak to w sumie wykonać?

Dlaczego w sumie tak się stało, że można zmienić sprzedawcę gazu? Zawdzięczamy to dzięki Unii Europejskiej, która wydała polecenie przedsiębiorstwom zajmującym się tym, żeby dodały sprzedaż części surowców na wolnym rynku. To będzie gwarancją, że między kolejnymi nasz polski rynek będzie bardziej otwarty i konkurencyjny. Liczba firm, które się tym będą zajmowały wzrasta z każdym miesiącem.

WSTiE w miejscowości Sucha Beskidzka - oferta edukacyjna

Absolwenci, studia
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej rozpoczęła działalność w 2001r. jako szkoła niepubliczna. Dobra oferta edukacyjna oraz wysoki poziom oferowany przez szkołę sprawiły, że szybko uzyskała renomę wśród kandydatów na studentów, zostając liczącym się centrum edukacji.

Skup złomu oraz metali kolorowych a środowisko

pojemniki na odpady
Author: Maya-Anaïs Yataghène
Source: http://www.flickr.com
Odzysk surowców wtórnych jest aktualnie niezwykle istotną sprawą i zalicza się do problemów poruszanych na wielu dyskusjach naukowych we wszystkich krajach świata. Sprawa związana z przetwarzaniem odpadów jest także co raz bardziej stresująca, ponieważ aktualnie zanieczyszczenie Ziemi wzrasta co raz szybciej.

Pages