Bądź EKO

Nasze artykuły

Niszczenie dokumentów i recykling

przykładowa notatka
Author: Sacha Chua
Source: http://www.flickr.com
Systematycznie przygotowujemy i przyjmujemy materiały o różnym stopniu ważności i poufności. Chcemy zapisać je nie tylko w powszechnie stosowany sposób – czyli na papierze, lecz zgodnie z duchem czasu, przy pomocy wszelakich nośników danych, takich jak płyt CD, DVD czy na pendrivach. Systematycznie jesteśmy także adresatami różnych przekazów – banki informują nas o stanach naszych kont bądź kart kredytowych, a znajomi i bliscy – prywatną korespondencję.

Co powinieneś wiedzieć o odpadach

śmieciarka
Odpady to wszelkie substancje i przedmioty, które powstają wskutek działalności człowieka i się je wyrzuca. W każdym domu produkowanych jest wiele rozmaitych śmieci. Powstają one w wyniku gotowania posiłków, zużywania produktów chemicznych i tak dalej. Wraz z biegiem czasu można zauważyć tendencję do coraz większego przyrostu ilości odpadów. Produkowane są aktualnie w niezwykle szybkim tempie, co zwykle obserwuje się na podstawie częstotliwości usuwania worków z mieszkania. Ten przyrost spowodowany jest przede wszystkim faktem, że ostatnio więcej różnego rodzaju towarów jest pakowana.

Co potrzeba wiedzieć , wybierając drzewo do kominka?

kominek
Author: Jon Glittenberg
Source: http://www.flickr.com
W mroźne zimowe wieczory często rozmyślamy o kominku , przy którym można odpocząć, ogrzać się i przyjrzeć się w wesoło migający płomień. Rozpalony kominek nadaje wnętrzu przytulności. Sprawia, że dom robi się przyjazny.

Geodezja na najwyższym poziomie

geodeta w trakcie pracy
Author: Sunburned Surveyor
Source: http://www.flickr.com
Usługi geodezyjne na Dolnym Śląsku od dawna są znane z niezrównanej jakości. W momencie, kiedy nieodzowna okazuje się przebudowa drogi, wytyczenie granic obszaru działki czy narysowanie mapy, konieczna okazuje się pomoc geodety. sporo firm na terenie Dolnego Śląska zatrudnia świetnych geodetów , którzy ciągle są do usług swoich klientów.

Oddziaływanie działań na środowisko określają aktualnie profesjonalne badania

Drzewo butelkowe
Author: scott.zona
Source: http://www.flickr.com/photos/scottzona/2574965453/
Wpływ przedsięwzięcia na środowisko, to obecnie ważny element prawny, który sprawdzany jest w sytuacji tworzenia, modernizowania, lub też powiększania danego obiektu. Jest to przeprowadzane w tym celu, żeby określić, jaki wpływ będą wywierać te prace na środowisko, czyli czy nie będą one nazbyt zanieczyszczać powietrza, wód i pozostałych elementów środowiska naturalnego.

Znane zioła nie tylko stosowane w kuchni, ale również w wystroju mieszkań. Interesujące projekty doniczek do ziół

bazylia
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Zioła od dawna towarzyszyły człowiekowi w kuchni oraz w leczeniu. Ich zastosowanie jest szerokie, stąd też świetnie sprawdzają się w jako domowa uprawa. Dzisiaj powracamy do ziół, bowiem są naturalną częścią naszego życia. Zioła wspaniale rosną w doniczkach, dlatego tak łatwo można je posadzić w swoim mieszkaniu. Doniczki można ustawić na parapecie, szafie czy na stole. Nieduże wymiary ułatwiają umieszczenie ich w dowolnym punkcie.

Pages