Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skeppasz.pl/includes/menu.inc).

Urządzenia stosowane w rolnictwie

Nasze artykuły

Ciągniki muszą być komfortowe i efektywne, muszą być także przystosowane do długotrwałego działania w trudnych warunkach. Z tego też powodu są to urządzenia drogie, wielu rolników nie jest w stanie kupić traktora oraz pozostałych niezbędnych urządzeń. Wśród rolników posiadających niewielkie bądź średnie pole, niezwykle popularne jest wypożyczanie tego rodzaju maszyn jedynie na czas kiedy są potrzebne. Wypożyczalnie z wielu względów zaczęły odchodzić w ostatnich latach do lamusa.

Obecnie coraz chętniej rolnicy wybierają leasing ciągników siodłowych (leasing ciągników siodłowych na dobrych warunkach), jest to pozytywna sytuacja dla obu stron umowy leasingowej. Jest to stosunkowo niedrogie przedsięwzięcie, zapewniające jednak zyski producentom maszyn.

maszyny rolnicze
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Na czym polega leasing?
Leasing jest formą pożyczki, gdzie przedmiotem przekazywanym jest w tej sytuacji maszyna rolnicza. Osoba będąca odbiorcą leasingu zobowiązuje się do płacenia raz w miesiącu opłaty o ustalonej wysokości, w zamian za używanie urządzenia. Jest to opłacalna forma stosowania tak drogich urządzeń, również przez dłuższy czas. Dzięki tego rodzaju usłudze klient może korzystać z kosztownej maszyny, której zazwyczaj nie mógłby nabyć. Podstawową korzyścią z wypożyczenia traktora jest stan techniczny maszyny – sprzęt w ramach wypożyczalni nierzadko był leciwy i czasy świetności miał już za sobą. Leasing stwarza możliwość korzystania z najnowszych ciągników znanych producentów w niewiele wyższej cenie.

Pozostałe urządzenia
Oprócz ciągników na roli pracuje wiele skomplikowanych urządzeń - kombajny, snopowiązałki i inne. Sporo z nich pozwala nie tylko zaoszczędzić bardzo dużo czasu podczas różnych stadiów uprawy, ale także zwiększyć zbiory poprawiając rentowność uprawy.

Jeśli podoba Ci się prezentowany artykuł i masz ochotę uzyskać więcej informacji, to pomoże Ci odnośnik tu (https://www.account-pl.eu/o-nas) - tam znajdziesz interesujące informacje.

Są to jednak urządzenia równie kosztowne, a niekiedy nawet droższe od traktorów. Dlatego producenci urządzeń (szczegóły na tej stronie) rolniczych nagminnie korzystają z możliwości oddawania w leasing swoich urządzeń. Leasing maszyn i urządzeń jest równie popularny co w przypadku traktorów, szczególnie w przypadku maszyn najdroższych, do jakich należą przykładowo kombajny. Leasing pozwala zaoszczędzić nie tylko na samej maszynie, ale również na podatkach. Wszystkie te cechy wpływają na ogromną popularność tego rozwiązania.