Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skeppasz.pl/includes/menu.inc).

Laserowe urządzenia do znakowania

Nasze artykuły

Mieszkanie w miasteczku, nie istotne czy średnim czy dużym takim jak Warszawa, jest bardzo przyjemne. Średnie miasto oferuje wiele atrakcji i opcji sposobów na życie. Z reguły prościej w mieście o zajęcie. Bardziej niż na wsi i w niewielkich miasteczkach rozwinięta jest sieć rozrywkowa. Praktycznie nie powinno się tutaj nudzić w czasie wolnym.
laser
Author: Barta IV
Source: http://www.flickr.com
Nawet w największym stopniu spokojni ludzie znajdą tutaj coś dla siebie. Od bibliofilów po najbardziej rozrywkowa młodzież, a nawet sportsmenów. Dla trenujących w miasteczkach sporo robi się. Dla cyklistów władze miast urządzają znakowania rowerów. Używane są znakowarki YAG. W uproszczeniu są to narzędzia programowane cyfrowo, których funkcją jest wycięcie lub też wypalenie w metalu lub każdym (więcej dowiesz się na tej stronie) innym materiale za pomocą wiązki laserowej cokolwiek jest potrzebne. Jest to solidna, bezproblemowa metoda znakowania rzeczy. Współcześnie użytkuje się kilku typów laserów, ze względu na sposób wytworzenia wiązki laserowej. Przykładowo, lasery CO2 a także tak zwane aparaty w technologi YAG. Znakowarka YAG jest dokładnie takim sprzętem.laser
Author: Andrew Magill
Source: http://www.flickr.com
Najprościej powiedziawszy w pierwszym z wymienionych urządzeń czynnikiem wyzwalającym promień światła jest gaz CO2 z domieszką gazu szlachetnego, przykładowo Helu. W znakowarce YAG sposób generowania promienia laserowego jest cokolwiek inny. Powstaje on dzięki zastosowaniu sztucznie utworzonego materiału półprzewodnikowego. Promień lasera uzyskiwany jest z wykorzystaniem układu zwierciadeł i diod z kryształem. Bezspornie znakowarka YAG nie jest wyłącznym aparatem który wykorzystuje technologię laserową. Znalazła ona zastosowanie również w chirurgii plastycznej.