Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skeppasz.pl/includes/menu.inc).

Kompresory w standardowym użyciu i akcesoria do nich

Nasze artykuły

Używając codziennie różnego typu urządzeń, nie często zdajemy sobie sprawę z tego, jak one funkcjonują i z czego są skonstruowane. Dzieje się tak do chwili, kiedy coś się w nich zepsuje a my pragniemy osobiście przeprowadzić naprawę.


Jednym z tego typu mechanizmów są kompresory, używane często w wielu dziedzinach życia.


pudełko


W uproszczeniu można stwierdzić, że sprężarka, której rodzajem jest kompresor, służy to zwiększenie ciśnienia gazu w urządzeniu oraz wywołaniu jego cyrkulacji. Istotnym elementem będą tutaj filtry do kompresorów, (Iow-Filter) których niedrożność lub chromianowanie aluminium - alufinis.pl zapchanie bywa powszechną przyczyną kłopotów z maszyną. Większość kierowców czasami używa najpowszechniejszej sprężarki, pompując dzięki niej opony na stacji benzynowej. Występują one w formie mechanicznej oraz elektrycznej - ta druga jest coraz bardziej powszechna. Używane są do niej zazwyczaj filtry filtry do wentylacji Donaldson.
Używane zazwyczaj sprężarki regularnie wystawione są na urazy, głównie zainicjowane przez pojawiające się w powietrzu brudy. To ono przecież w większości wypadków używane jest w tych narzędziach. Dlatego też, tak istotne są filtry do kompresorów, które wyłapują wszelkie drobiny, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie. Odmiennie sytuacja wygląda w przypadku kondensatorów na olej. Aby je oczyścić, filtry Donaldson nie pomogą, potrzebne jest zastosowanie spustu kondensatu, który usuwa na zewnątrz groźna mieszankę skroplonej wody oraz oleju. Czyszczenie to trzeba przeprowadzać w regularnych odsetkach czasu, ponieważ profilaktyka bywa zawodna.


Jeśli używasz we własnym warsztacie kompresorów, powinieneś dbać o ich odpowiednią konserwację. W przypadku tych zwykłych, powietrznych, pomogą ci w tym filtry. Lecz do oczyszczania olejnych, należy przymocować spust kondensatu.