Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skeppasz.pl/includes/menu.inc).

Ekologiczne zastosowanie deszczówki w gospodarstwie domowym

Nasze artykuły

Jesienna słota sprzyja pilniejszej obserwacji tego co nas otacza. Osobiście uwielbiam jesień. Można sobie wtenczas bez pośpiechu usiąść i spojrzeć w deszcz. Lubię sobie wówczas myśleć o rozmaitych rzeczach. Mam niewielki ogródek i patrząc w jego stronę myślałem jak bardzo dużo wody się marnuje. Pewnego razu zacząłem zastanawiać się jak mógłbym temu zapobiec, zwłaszcza że mam malutkie dzieci, i chciałbym by żyły w ekologicznym środowisku.


pojemniki na śmieci, segregacja odpadów
Source: http://environmental.kingspan.pl/


Ponieważ jednak uważam, że zaczynać zmianę świata na lepsze powinno się od siebie samego zadecydowałem zorganizować pojemniki na deszczówkę aby wykorzystać ją następnie do nawadniania ogródka w suche dni Zanurzając się zatem w temacie, zaniechałem jednak prędko początkowego projektu, by w charakterze zbiornika wykorzystać od dawna nie używaną beczkę na ogórki, która dotąd zalegała w składziku. Powodem zmiany decyzji był fakt, że amatorskie pojemniki na deszczówkę nie chronią dostatecznie zawartości przed promieniami słońca, co może spowodować rozwój glonów i tym samym zapoczątkować procesy gnilne, a nawet spowodować iż nie będzie ona się nadawała do nawadniania ogródka.


Najnowocześniejsze ekologiczne pojemniki natomiast, zrobione są z bardzo odpornego tworzywa syntetycznego, a więc ciecz znajdująca się wewnątrz nie ogrzewa się i nie ma tam dojścia światło. Ekologiczne pojemniki na deszczówkę można spożytkować nie jedynie jako źródło wody do nawadniania ogródka kiedy nadejdzie susza, ale także jako dodatkowe źródło wody do przeznaczeń gospodarczych. Rzecz jasna taka instalacja zasilająca dom wymaga nieco pracy oraz kapitału.
Trzeba będzie na przykład powiązać ekologiczne pojemniki z kanalizacją deszczową, by ochronić się przed zbyt wysokimi opadami, które mogłyby powodować przepełnienie pojemników i nieduży potop zapoznaj się z ofertą na . Dla bardziej ambitnych użytkowników realne jest użycie elektronicznego kierowania podobną instalacją, które może podnieść skuteczność instalacji, i dzięki temu jeszcze bardziej zwiększyć oszczędność wody pitnej.


Na koniec należy nadmienić, iż ekologiczne pojemniki wolno bez trudu łączyć se sobą dla osiągnięcia jeszcze większych oszczędności wody pitnej. Dzięki takiej instalacji nie tylko dbamy o środowisko przyrodnicze lecz i o swoją kieszeń.