Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/skeppasz.pl/includes/menu.inc).

Nie jesteś usatysfakcjonowany z dostawcy gazu? Jesteś w stanie to zmienić. Nie wiesz jak? To rzeczywiście nie takie skomplikowane

Nasze artykuły

To doskonała informacja dla mnóstwa odbiorców gazu. Od niedawna możemy wymienić nie tylko dostawcę prądu, ale również gazu. Jak to w sumie zrobić?

Dlaczego w sumie tak się stało, że można zamienić dostawcę gazu? Wszystko to dzięki Unii Europejskiej, która wydała polecenie przedsiębiorstwom zajmującym się tym, aby wprowadziły sprzedaż części surowców na wolnym rynku. To zagwarantuje, że pomiędzy kolejnymi nasz krajowy rynek będzie bardziej otwarty i konkurencyjny. Liczba firm, które się tym zajmują wzrasta z każdym miesiącem.

Choć wiele naszych firm zdobyło już pozwolenie na sprzedaż tego paliwa, to jednak nie każda z nich funkcjonuje na terenie Polski. Jednocześnie, nie każda z nich przygotowała swoją ofertę dla wszystkich, po prostu części firm rozprowadza swój gaz tylko przedsiębiorstwom, inne z kolei doprowadzają swoje paliwo do klientów indywidualnych.

Absorbuje Cię kwestia podnoszona w tym tekście? Poznaj ponadto też inne zbliżone treści - po prostu wejdź tu (http://bangbag.pl/).

Zmiana dostawy gazu, w jaki sposób tego dokonać - ?

butle gazowe
Author: Disco-Dan
Source: http://www.flickr.com
Najpierw musimy podpisać umowę z nowym dostawcą, który będzie działaćna obszarze dystrybutora (czytaj tu). W dalszej kolejności musimy rozwiązać poprzednią umowę z dostawcą. W momencie gdy konsument miał wcześniej tak zwaną umowę kompleksową, zaś z nowym sprzedawcą zawarł tylko umowę na sprzedaż, to potrzebne będzie również zawieranie umowy o świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego z dystrybutorem. Mówiąc prościej, chodzi o przedsiębiorstwo, które będzie dostarczać paliwo.

Czy Twoim zdaniem omawiany wątek jest bardzo interesujący? Jeśli tak uważasz, to wejdź na pełen opis (https://alloyplast.pl/) - w tamtym miejscu odnajdziesz równie intrygujące informacje.

Najważniejszym warunkiem rozwiązania umowy w momencie zmieniania sprzedawcy jest termin okresu wypowiedzenia. Później, po podpisaniu umowy z nowym sprzedawcą niezbędne jest zgłoszenie tego Polskiej Spółce Gazowniczej, bo zarządza ona określoną siecią. Do zrobienia tych działań klient naturalnie może dać upoważnienie innej osobie, na przykład nowego sprzedawcę. Dystrybutor musi nam zapewnić zmianę dostawcy, nie później niż w czasie dwudziestu jeden dni od
wniesienia zawiadomienia o wymianie dostawcy.

gaz
Author: Rhian
Source: http://www.flickr.com
Zawierając umowę z innym sprzedawcą i równocześnie wypowiadając starą,należy zapoznać się z ważnymi terminami. Najważniejsze z nich to termin wejścia w życie nowej umowy i zakończenie wcześniejszej umowy. Zmiana dostawcy bez jednoczesnego sprawdzania warunków rozwiązania wcześniejszej umowy, może wpływać negatywnie na efekt prawny związane z powielaniem się umów. Tak będzie, jeśli dana umowa jeszcze nie wygasła, a następna już weszła w życie. Pamiętajmy o tym, kiedy zdecydujemy się na wymiany sprzedawcy gazu.